Supreme Capsules Glutamine 1250 mg 300 kapslí

454 Kč
skladem

Doplněk stravy s obsahem aminokyseliny L-glutamin, jejíž navýšený příjem je důležitý především při intenzivním cvičení, při zotavení po výkonu, ale i při určitých zdravotních komplikacích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

L-Glutamin je aminokyselina, která pomáhá s přenosem dusíku (používaného pro dělení a růst buněk) a uhlíku, v našich tělech a hraje roli v neuronové síti, fungování střev a podporuje náš imunitní systém.

L-Glutamin je vytvořen v naší svalové tkáni a je proto považován za „neesenciální“ – to znamená, že bychom byli přísně nuceni ho přijímat ze stravy. Na druhou stranu, pokud je naše tělo vystaveno fyzické (metabolické) zátěži, může vyžadovat více glutaminu, než je schopno si samo vytvořit.

Tato potřeba dodatečného glutaminu v případě, že ho naše tělo využívá ve vyšším množství, podporuje tvrzení, že L-Glutamin je vlastně „podmíněně esenciální“ - to znamená, že existují momenty, kdy je potřeba přijmout více než si je tělo schopno doplnit samo. To dává smysl, že rozpohybovat naše svaly znamená větší spotřebu L-Glutaminu – právě kvůli tomu, že jsou zodpovědné za jeho tvorbu v těle. Metabolické stresory, které nutí naše tělo vyžadovat vyšší množství glutaminu, jsou některé nemoci a také intenzivní cvičení.

Fakt, že L-Glutamin je vyráběn našimi svaly, je běžný ve stravě a cirkuluje v naší krvi znamená, že je těžké vyzdvihnout jeho účinky, ale je jasné, že je používán v těle při cvičení a při zotavování z vážných nemocí.

Benefity L-Glutaminu v bodech:

- zvyšuje imunitu
- zlepšuje regeneraci svalové hmoty
- podporuje růst svalové hmoty
- zlepšuje spánek
- snižuje chuť na alkohol a sladké
- zvyšuje hladinu krevní glukózy a je proto využíván k předcházení hypoglykémie
- zlepšuje vstřebatelnost kreatinu.

 

DÁVKOVÁNÍ:

V tréninkové dny užívejte jednu dávku (4 kapsle) denně po probuzení nebo po tréninku. V netréninkové dny jedna porce po probuzení.

 

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE:

v 1 dávce
L-Glutamin 5000 mg

 

 

SLOŽENÍ:

L-glutamin, obal kapsle (želatina, čištěná voda).

 

UPOZORNĚNÍ:

Doplněk stravy. Není určeno pro děti, mladistvé, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a chladu. Může obsahovat stopy mléka, vajec, lepku, sóji, ořechů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ostrovit logo

Cenově dostupná sportovní výživa a doplňky stravy a široká nabídka zajímavých produktů - to je výrobce Ostrovit, jehož výrobky jsou vhodné pro všechny výkonnostní kategorie sportovců i běžnou populaci, která se zajímá o zdravý životní styl. Adresa: Ostrovit sp. z o.o., ul. Sitarska 16, 18-300 Zambrów, Polsko. Distributor: Pavel Trampota  alej Svobody 27, 32300 Plzeň.