Boswellia serrata - Kadidlovník pilovitý

Nejprodávanější

3 položek celkem
boswllia resin viridian
Tip
ZDARMAZDARMA
849 Kč

Extrakt z pryskyřice stromu Boswellia Serrata je známý z ajurvédské medicíny, kde je využíván v souvislosti s klouby,...

10006
Curcumin Complex 90 kapslí (Kurkuma, kadidlovník a zázvor)
Tip
ZDARMAZDARMA
1 395 Kč

Lze doporučit všem hledajícím cestu, jak účinně utišit bolest, tlumit záněty a kromě potlačení symptomů také vyřešit...

100152
Osteo Anagenesis Amix 60 kapslí
Tip
Osteo Anagenesis Amix 60 kapslí
Momentálně nedostupné
439 Kč

Spojení komplexních složek tvoří nejúčinější kloubní výživu. Glukosamin sulfát, chondoitin, MSM a extrakty z...

24468

 

Boswellia Serrata (kadidlovník pilovitý) je pryskyřice získávaná z indických listnatých stromů obsahující několik složek pro podporu kloubů a kostí. Tradiční oblastí použití boswellie jsou především bolesti kloubů, ať už způsobené artrózou, nebo revmatoidní artritidou. Důvodem je především protizánětlivé působení této rostliny, konkrétně boswellových kyselin. Kadidlovník se může použít i v případě dalších onemocnění a potíží – od rakoviny přes kardiovaskulární choroby či astma až po stárnutí pleti.

 

Pro koho je boswellia určená?

Nejčastěji ji užívají sportovci jako prevenci nebo řešení problémů s klouby. Je ovšem vhodná i pro běžnou populaci. Boswellia Serrata má celou řadu zdravotních účinků (např. potlačení zánětů a žaludečních vředů) a je v rámci ajurvédy využívána tisíce let.

 

Jak a kdy užívat?

Ideální dobou pro uživání je ihned ráno po probuzení a před tréninkem. V případě prevence doporučujeme dávku cca 500 mg extraktu denně. V případě potíží tuto dávku zvýšit až na 1000 mg boswellie denně.