Boswellia serrata - Kadidlovník pilovitý

Nejprodávanější

2 položek celkem
boswllia resin viridian
Tip
848 Kč

Extrakt z pryskyřice stromu Boswellia Serrata je známý z ajurvédské medicíny, kde je využíván v souvislosti s klouby,...

10006
Curcumin Complex 90 kapslí (Kurkuma, kadidlovník a zázvor)
Tip
1 394 Kč

Lze doporučit všem hledajícím cestu, jak účinně utišit bolest, tlumit záněty a kromě potlačení symptomů také vyřešit...

100152

 

Boswellia Serrata (kadidlovník pilovitý) je pryskyřice získávaná z indických listnatých stromů obsahující několik složek pro podporu kloubů a kostí. Tradiční oblastí použití boswellie jsou především bolesti kloubů, ať už způsobené artrózou, nebo revmatoidní artritidou. Důvodem je především protizánětlivé působení této rostliny, konkrétně boswellových kyselin. Kadidlovník se může použít i v případě dalších onemocnění a potíží – od rakoviny přes kardiovaskulární choroby či astma až po stárnutí pleti.

 

Pro koho je boswellia určená? A jaké jsou účinky?

Nejčastěji ji užívají sportovci jako prevenci nebo řešení problémů s klouby. Je ovšem vhodná i pro běžnou populaci. Boswellia Serrata má celou řadu zdravotních účinků (např. potlačení zánětů a žaludečních vředů) a je v rámci ajurvédy využívána tisíce let.

 

Dávkování boswellia serrata?

Ideální dobou pro uživání je ihned ráno po probuzení a před tréninkem. V případě prevence doporučujeme dávku cca 500 mg extraktu denně. V případě potíží tuto dávku zvýšit až na 1000 mg boswellie denně.