Inosin

Inosin je látka tělu vlastní. Jeho suplementace je vhodná pro sportovce, kteří se soustředí na maximální (silový) výkon i vytrvalost. Jeho účinky ale souvisí například i s imunitou nebo regenerací po tréninku. Inosin tak představuje komplexní doplněk, který by neměl uniknout zájmu sportovců, kteří se snaží maximálně podpořit svoje výkony.

4 položek celkem
inosin amix
Tip
349 Kč

Inosin je přírodní složka a řadí se do kategorie stimulantů. Používá se v silových i vytrvalostních sportech.

02097001
INOSINE STAR 60 kapslí
468 Kč

Obsahuje inosin, který je tělu vlastní a ze kterého se v organismu tvoří základní zdroj energie – ATP...

4577
inosine arginin maxxwin
222 Kč

Jedná z nejúčinnějších látek pro zvýšení kyslíkové kapacity v rámci intenzivní fyzické aktivity. Inosin...

23940
inosin aminostar
310 Kč

Inosin je vhodný pro sportovce, kteří se soustředí na maximální (silový) výkon i vytrvalost.

01097001

Inosin: výhody pro sportovce a jeho role v zlepšení výkonnosti

 

Pro koho je vhodný?

Inosin úspěšně využívají především vytrvalostní sportovci. Je ovšem vhodný i pro silové sportovce při těžkých tréninkových jednotkách, ve kterých se vyskytují cviky náročné na udýchání (například dřepy, mrtvé tahy apod). Inosin využívají také nesportující osoby, které trpí problémy s dýcháním.

 

Který inosin vybrat?

Nabídka produktů s obsahem inosinu bohužel není příliš bohatá. Při výběru doporučujeme držet se tradičních osvědčených výrobců. Nutrend i Amix, které naleznete v naší nabídce jsou zárukou kvality, účinnosti a čistoty výrobku.

 

Jak a kdy dávkovat?

Základní dávkování inosinu je 15 mg na každých 10 kg tělesné hmotnosti. V praxi se osvědčily nejlépe dávky kolem 2 g. Užívá se asi 1 hodinu před zahájením výkonu.

 

Inosin může být pro sportovce zajímavým doplňkem, který nabízí několik potenciálních výhod:

  1. Zlepšení vytrvalosti: Inosin byl spojován se zlepšením vytrvalostního výkonu. Některé studie naznačují, že inosin může zvyšovat tvorbu ATP (adenosintrifosfátu), což je hlavní zdroj energie pro svaly během vytrvalostních aktivit. Tímto způsobem může inosin pomoci sportovcům zvýšit jejich výkonnost a vytrvalost.

  2. Rychlejší regenerace: Inosin může také pomoci urychlit regenerační procesy po intenzivním tréninku nebo závodech. Zlepšení syntézy ATP může vést k rychlejší obnově svalových zásob energie a snížení únavy.

  3. Podpora imunitního systému: Intenzivní trénink může oslabit imunitní systém sportovce, což zvyšuje riziko infekcí a nemocí. Inosin byl spojován s podporou imunitního systému, což může být pro sportovce výhodné pro udržení optimálního zdravotního stavu během náročného tréninku a soutěžní sezóny.

  4. Potenciální ergogenní efekty: I když výzkum v této oblasti je stále rozvíjející se, některé studie naznačují, že inosin může mít ergogenní efekty, což znamená, že může přispět ke zlepšení sportovního výkonu.