10 tipů pro kvalitní detox

V dnešním světě jsme vystaveni neustálému znečištění životního prostředí, stresu a nezdravým stravovacím návykům, což může vést k nahromadění toxinů v našem těle a narušení jeho přirozeného fungování. Očista organismu se stala klíčovým prvkem udržení zdraví a vitality. Avšak, jak přistoupit k této očistě efektivně a bezpečně? V tomto článku přinášíme 10 osvědčených tipů, které vám pomohou vyčistit váš organismus a posílit vaše celkové zdraví. Od jednoduchých každodenních změn až po pokročilé detoxikační praktiky. Připravte se na cestu k očištění těla a duše pro dosažení maximálního zdraví a vitality.
 
detox_blog
 
 
1. Pijte hodně vody - nejlépe vlažnou vodu s citronem. Vlažná voda může zlepšit trávení a citron přispívá k zásaditému pH.(Pozn. Nekonzumujte vlažnou vodu přímo z kohoutku, ale převařte ji a nechte vychladnout)
 
 
2. Zvyšte příjem bobulovin, ovoce a zeleniny - během diety je důležité jíst pestře, abyste přijali dostatek mikronutrientů. Doporučujeme vegetariánskou, lehce stravitelnou stravu. Bobule a zelená zelenina jsou obzvláště výživné a poskytují vám vitamíny a antioxidanty. Zvyšte příjem zásadotvorných potravin, které optimalizují hodnotu pH těla.  Mnoho lidí tělo potravinami překyseluje, což mimo jiné zvyšuje riziko některých onemocnění. Konzumací zásaditých (zásaditých) potravin pomáháte tělu k lepší acidobazické rovnováze. Příklady základních potravin jsou zelené plodiny, jako je kapusta a pšeničná tráva, kořenová zelenina, luštěniny, semena, citrusové plody a červený čaj.

 

3. Využijte kvalitních doplňků stravy pro detox organismu. Naše tipy jsou Daily Liver Cleanse, nebo Pure Cleanse.

 

4. Vyhýbejte se rafinovanému cukru a umělým sladidlům - rafinovaný cukr může podporovat chronický zánět a je třeba se mu během kůry vyhnout. Také umělá sladidla jako sukralóza, nebo aspartam, nejsou vhodná, protože stále není jasné jak ovlivňují střevní flóru.

 

5. Vyhněte se kofeinu, alkoholu a tabáku - očistný režim je vhodnou příležitostí k omezení návykových látek, které mohou narušit střevní systém.

 

6. Jezte dostatek vlákniny - mnoho lidí přijímá stravu s příliš nízkým obsahem vlákniny, což mj. ovlivňuje, jak dobře funguje střevní systém. Snažte se přijmout 30 g vlákniny denně.

 

7. Konzumujte hlavně neprocesované potraviny bez aditiv a stabilizátorů, každý pokrm připravujte šetrně, aby byla zachována maximální nutriční hodnota - jídlo, které se vaří nebo smaží příliš dlouho, ztrácí mnoho důležitých bioaktivních složek. Se surovinami zacházejte opatrně, ať získáte co nejvíce živin.

 

8. Pravidelně cvičte - cvičení stimuluje střevní systém a zvyšuje průtok krve. Navíc vypotíte ve vodě rozpustné toxiny.

 

9. Konzumujte malé porce jídel - konzumujte 5 malých jídel denně místo několika velkých jídel. Tímto způsobem udržíte hladinu cukru v krvi stabilní a snížíte riziko, že dostanete chuť se přejídat.

 

10. Ujistěte se, že máte dostatek času na zotavení - tělesné buňky se samy regenerují, když je tělo v klidu. Ujistěte se, že máte dostatek spánku a vyhraďte si čas na relaxační aktivity, jako je jóga a masáže.

 

Přehled vhodných doplňků stravy pro podporu detoxu:

DOPLNĚK OBSAHUJE HLAVNÍ ZAMĚŘENÍ BONUS NAVÍC KDY PRO KOHO
Mage Komplex 7 přírodních složek Pravidelné vyprazdňování

Nevzniká závislost, šetrnost k žaludku, vhodné pro vegany

Při zácpě, těžkém žaludku Pro ženy i muže
Mage Soft Komplex 4 přírodních složek Pravidelné vyprazdňování - jemná podpora Nevzniká závislost, šetrnost k žaludku, vhodné pro vegany Při zácpě, těžkém žaludku Pro ženy i muže
Rapid Cleanse Komplex 19 přírodních složek Detox + Rychlá očista organismu a restart Vhodné pro vegany Intenzivní restart a rychlá revitalizace Pro ženy i muže
Pure Cleanse Komplex 19 přírodních složek Detox + Komplexní, dlouhodobá očista organismu Vhodné pro vegany Při dlouhodobém poklesu kondice, únavě Pro ženy i muže

Pozn. - doplňky nekombinujte, jejich účinky se překrývají


 

Podobné články:

Jaké sportovní nápoje pít pro maximální výkon: Rady a tipy

Formy kreatinu: jaká je nejlepší pro váš trénink?

Anabolizéry: Tribulus Terrestris, HMB a ZMA