MELOUNOVÁ DETOXIKACE

Tato detoxikace je velice příjemná a chutná ! 


Jezte neomezeně podle chuti vyzrálý meloun, nejlépe nevychlazený, v pokojové teplotě. Pijte pouze čistou vodu, případně zázvorový čaj. Detoxikace trvá 1-3 dny a odlehčí organismu, pročistí ledviny a močový měchýř, lymfu a krev, mírně opadnou i otoky končetin, zavodní se organismus. Meloun doplní minerální látky i vitamíny.
V případě, že dojde k pálení žáhy, pomůže vám již zmíněný zázvorový čaj nebo zázvorová tinktura, kterou nakapejte do trošky vody a vypijte.Nejdůležitější obsahové látky v melounu:
Karoten, vitamíny B1, B2, B6, C, kyselina křemičitá, hořčík, vápník, draslík, železo, fosfor, zinek, fluor, měď, kyselina listová, kyselina pantotenová (vitamín B5), steriny a další fytonutrienty.

Léčivé účinky:
• pročišťuje organismus a zbavuje ho od usazených produktů látkové výměny
• pročišťuje krev a lymfu
• pročišťuje ledviny a močový měchýř
• zpevňuje pojivovou tkáň a tím udržuje pokožku svěží a hebkou
• zlepšuje náladu a zmírňuje stres

Meloun se nemá kombinovat s jinými druhy ovoce, jí se samostatně a s časovým odstupem od jídla alespoň ½ hodiny. Půl hodiny také melounu trvá, než dorazí do střev. Kdyby se kombinoval s jídlem, došlo by ke kvašení potravy.

 

Další články z kategorie Strava

Všechny články

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení