Betaine HCL 90 kapslí

492 Kč
skladem

Obsahuje Betaine HCl spolu s kořenem hořce. Je určen pro každého zaměřeného na správnou hladinu a stav žaludeční kyseliny a také její produkci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Betaine hcl 90 kapslí (hydrochlorid)

Obsahuje Betaine HCl spolu s kořenem hořce. Je určen pro každého zaměřeného na správnou hladinu a stav žaludeční kyseliny a také její produkci. Množství a stav žaludečních šťáv má přímou spojitost s celkovým stavem zažívacího traktu a kondicí celého organismu. 

- 650mg Betain hydrochlorid na kapsli

- přímý a prokazatelný účinek

- vhodné pro vegany

 

ETICKÝ DOPLNĚK STRAVY

Co to vůbec znamená – etický doplněk stravy? Znamená to, že doplňky značky Viridian jsou vyrobené výhradně z kvalitních složek a nenajdete v nich absolutně žádné balastní příměsi. Také pochází z ekologického pěstitelství a nejsou testované na zvířatech. Důležité rovněž je, že značka Viridian je v rodinném vlastnictví, a není součástí žádné farmaceutické ani jiné korporace. Viridian si zakládá na etickém přístupu k zákazníkům i obchodním partnerům, a vždy se snaží o ekologickou nezávadnost svých produktů.

etické doplňky stravy 

Královská pečeť kvality

Značka Viridian Nutrition je držitelem prestižní Královské pečeti kvality. The King's Awards for Enterprise dříve známá jako The Queen's Awards for Enterprise existuje už 57 let a je nejprestižnějším britským oceněním a pečetí pro nejlepší společnosti v oboru garantující maximální možné standardy. Ocenění je stvrzením cíle, který si rodinná firma Viridian vytyčila v roce 1999, kdy vznikla - nabízet nejlepší možné, efektivní, etické a čisté doplňky stravy. V současné době jich ve svém portfoliu má už více než 220, přičemž má spokojené zákazníky od Islandu až po Jižní Afriku.

královská pečeť kvality_1 

Všechny složky jsou 100% bioaktivní

Může to znít jako samozřejmá věc. Pravda je ale taková, že mnoho běžně dostupných produktů obsahuje z velké části syntetické složky, navíc s vysokým podílem balastních aditiv, stabilizátorů, pojiv a umělých sladidel. 

bioaktivní složky 

Podpora lokálních pěstitelů

Jednou z klíčových zásad Viridianu je podpora místních farmářů a lokálních výrobců surovin (nikoli nadnárodních korporací), s nimiž má velmi korektní a férové vztahy. Viridian tak garantuje kvalitu svých doplňků, protože má přehled o celém výrobním procesu – doslova od semínka až po finální produkt, a zároveň naplňuje svoji filozofii etických vitamínů.

podpora 

Přirozená a funkční forma vitamínů využitelná pro tělo

Ony mají vitamíny a minerály nějaké formy? A proč by neměly být všechny pro tělo využitelné stejně? Je tomu tak. Můžeme si to ukázat na železe, jednom z nejpotřebnějších minerálů. V obyčejných doplňcích se vyskytuje např. ve formě oxidu. Tato forma je pro tělo málo využitelná a důvodem, proč je v běžných doplňcích používána, je opět nízká cena. Viridian např. ve svém doplňku Liquid Iron užívá přímý extrakt z listů rostliny Murraya koenigii, který poskytuje železo ve 100% přírodní formě.

přírodní formy 

Žádné GMO složky

Geneticky modifikované plodiny jsou nepřirozené. Vznikají primárně s cílem zvýšit výnos a jsou produktem agrochemického průmyslu. V produktech Viridian nikdy žádné GMO složky nenajdete.

žádné gmo 

Žádné ozařované složky

Ozařování potravin probíhá ionizujícím zářením (alfa, beta, gamma, rentgenovými paprsky,…) – tedy radioaktivním zářením za účelem deaktivace obsažených enzymů a živých biokultur, což prodlužuje trvanlivost. 

Bez živočišných složek

Živočišné složky nemusí být vždy na škodu, Viridian se však snaží mít co největší část svých produktů vhodných i pro vegany.

Bez umělých sladidel

Umělá sladidla mají být vhodnější alternativou cukru, ve skutečnosti se jedná o umělé  (syntetické) molekulární kombinace, které jsou pro naše tělo a životní prostředí nepřirozené. Proč konzumovat něco co do našeho těla a životního prostředí nepatří?

žádná sladidla 

Bez umělých barviv a konzervantů

Žádná umělá barviva, žádné konzervanty. V produktech Viridian nenajdete tyto ani žádná jiná umělá aditiva.

Bez stearanu hořečnatého, oxidu titaničitého a šelaku

Oxid titaničitý neboli titanová běloba se používá jako barvivo. Najdete ho v mnoha farmaceutických produktech, běžných doplňcích stravy, průmyslově zpracovaných potravinách, na tenisových kurtech, kde se tvoří bílé čáry kolem hřiště a také na raketě Saturn V, kde vypomohl jako venkovní nátěr. Stearan hořečnatý se používá jako lubrikant - zabraňuje zachytávání kapslí na výrobní lince. V kombinaci s vodou a mýdlem tvoří nerozpustnou látku, z níž se tvoří např. typické neodstranitelné prstence na vanách. Šelak je pryskyřice vylučovaná samičkou červce lakového, hmyzu žijícího v Indii. Pláty této pryskyřice se rozpouští v ethylalkoholu a vytváří tekutý šelak, který se používá jako lak a glazura. Tyto látky se běžně používají v doplňcích stravy, lécích a potravinách. V doplňcích Viridian je nenajdete.

stearan 

Ekologické lahvičky

Viridian používá skleněné lahvičky z takzvaného amber glass, které chrání obsah pře světlem a teplem. Zároveň je lze recyklovat nebo použít znova. Lze je také vrátit na našich prodejnách výměnou za slevu na další nákup. Víčko na lahvičkách je z recyklovatelného hliníku a pečeť na víčku z kukuřičného škrobu – Viridian nepoužívá žádné plasty.

ekologické lahvičky 

Žádný palmový tuk

Viridian je první značkou na světě certifikovanou programem  POFCAP – The Palm Oil Free Accreditation Programme. Ten garantuje, že značka nepoužívá palmový olej ve svých výrobcích ani při výrobě.

 

DÁVKOVÁNÍ BETAIN HCL:

Berte 1 – 3 kapsle denně s jídlem nebo dle doporučení lékaře.

 

Počet denních dávek v balení:

30-90

 

SLOŽENÍ BETAIN HCL:

V 1 vegetariánské kapsli: Betain HCl 650 mg, prášek z kořene hořce (Gentiana lutea) 50 mg, vegetariánská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza).

 

UPOZORNĚNÍ:

Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti. Skladujte v chladnu a suchu mimo dosah dětí a slunečního záření. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy, pokud není užívání výrobku doporučeno lékařem. Neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Vhodné pro vegany.

5
14x
4
11x
3
3x
2
5x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
TO Avatar autora | 27.1.2024
Totálně mi vyřešilo moje problémy s trávením.
5
PM Avatar autora | 1.9.2022
Velmi
4
BP Avatar autora | 30.12.2018
Spokojena
5
Avatar autora | 12.12.2018
S obchodem i produktem jsem spokojená.
5
VK Avatar autora | 2.9.2018
Jediný produkt na zažívání, který funguje na 100%.
5
VM Avatar autora | 3.7.2018
Zatím krátká, týdenní doba užívání, tak zatím nemohu posoudit. Obchod vynikající - doporučuji, rychlé vyřízení a odeslání.
5
J Avatar autora | 9.6.2018
Doporučuji obchod i tento produkt.
5
MP Avatar autora | 25.5.2018
vynikající obchod, rychlost vyřízení mě příjemně překvapila.. Velice DOPORUČUJI !!!
5
MK Avatar autora | 12.3.2018
Naprosto spokojená. Kvalita - řekla bych, že díky čistotě výrobku a přísných parametrech. Po dvou letech trápení, hledání a zkoušení všeho možného, jsem konečně našla to, co mi pomáhá .
5
RN Avatar autora | 6.3.2018
Viridian jako výrobce znám již dlouho a vždy jsem byl spokojen (používám vitamíny, minerály). Teď mě začalo zlobit trávení a doporučen mi byl právě betain, který mi během pár dnů zafungoval perfektně.
5
K Avatar autora | 8.7.2017
funkční výrobek, který dokáže opravdu pomoci při zažívacích problémech
Nevyplňujte toto pole:
K Avatar autora 8.7.2016 10:02
Za sebe můžu betain opravdu doporučit. Zkoušel jsem víc věcí na lepší trávení a pořád to nebylo ono. Betain mi hodně pomohl.
Odpovědět
B Avatar autora Re: 29.10.2016 19:25
Souhlasím :-) betain mi doporučil lékař proti neustálým potížím s trávením, které se vracely. užívám přes dva týdny a rozdíl je opravdu znát.
RL Avatar autora 5.4.2018 22:10
Dobrý den, trápí mne pocit plnosti v žaludku dlouho po jídle, může mi betaine hcl s tímto pomoci?
Odpovědět
F Avatar autora 5.4.2018 22:13
Dobrý den, je to přesně problém, na který Betaine hydrochlorid doporučujeme jako nejlepší možný a dle zpětné vazby od zákazníků víme, že právě tento produkt často tyto problémy řeší.
LM Avatar autora 11.4.2018 20:35
Dobrý den, jsou nějaká omezení, kdy by se betaine neměl užívat?
Odpovědět
F Avatar autora 11.4.2018 20:37
Dobrý den, obecně by betaine neměli užívat děti, těhotné a kojící ženy. Jinak při onemocnění žaludečními či dvanácterníkovými vředy také neužívat. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, doporučuji se pro jistotu poradit s lékařem.
MK Avatar autora 29.4.2019 18:15
Dobrý den, v dávkován betainu se píše 1-3 kapsle denně. Nevím jaké dávkování bych pro začátek měla zvolit. Poradíte? Děkuji
Odpovědět
F Avatar autora 29.4.2019 18:16
Dobrý den, dávkování betainu si můžete volit dle vlastních potřeb. Klidně začněte na 1 kapsli a v případě potřeby dávku můžete zvýšit. Doporučuji užívat především s většími jídly.

Britská společnost Viridian Nutrition představuje přístup k výrobě vitamínů a doplňků stravy, který je založen na etických principech a odpovědnosti. S důrazem na tři základní pilíře – kvalitu a čistotu produktů, podporu charitativních projektů a ochranu životního prostředí – si Viridian klade za cíl nabízet zákazníkům nejen zdravotní přínos, ale i dobrý pocit z eticky správné volby. 99% výrobků značky splňují náročné požadavky certifikace KOSHER. 40 % produktů nese certifikaci jako 100% organické od Soil Association. Viridian se zavazuje k transparentnosti svých procesů, což zahrnuje používání 100% bioaktivních složek v kapslích rostlinného původu, bez problematických aditiv. Společnost se rovněž vyhýbá genetické modifikaci, ozařování a tabletování svých produktů, čímž zajišťuje, že všechny složky pocházejí z nejčistších možných zdrojů. Adresa: Viridian International Ltd, 15 High March, Daventry, Northamptonshire NN11 4HB, Velká Británie. Exkluzivní distributor pro ČR a SR: ForActiv.cz.

Viridian logo