Collagen Pro Factors 150g

Novinka
Značka: Viridian
1 297 Kč 865 Kč / 100 g
skladem

Obsahuje látky pro tvorbu kolagenu. Pokročilý 100% rostlinný komplex, který dodává tělu 18 klíčových aminokyselin v přesném poměru, jaký je u lidského kolagenu typu 1.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Intenzivní podpora tvorby kolagenu (kůže, vlasy, nehty, vazivový aparát) 

Kolagen je hlavní strukturální bílkovina kůže, vlasů, nehtů, vazů a šlach. Když ji ale konzumujeme, tělo není schopné ji přijmout v její kompletní formě. Je rozložená na jednotlivé aminokyseliny a poté znovu spojená v těle. Collagen Pro Factors je pokročilý 100% rostlinný komplex, který dodává tělu 18 klíčových aminokyselin v přesném poměru, jaký je u lidského kolagenu typu 1. Aminokyseliny jsou rostlinného zdroje - vytvořené fermentací z ne-GMO kukuřice. Takto získané aminokyseliny je rovněž možné mít ve snadno rozpustném prášku, Collagen Pro Factors je tak snadno přidatelný do vody nebo libovolného studeného nápoje.
 
Předpokládá se, že produkce kolagenu v těle klesá po 30 roku věku a 50 % kolagenu je ztraceno v 50 letech. Collagen Pro Factors dodává všechny potřebné stavební látky, včetně probiotických kultur pro lepší vstřebatelnost a organickou formu vitamínu C, který se tvorby kolagenu v tělu zúčastní.
 
- Stavební látky pro tvorbu kolagenu
- 18 klíčových aminokyselin ve volných formách
- Ve stejném poměru jako u lidského kolagenu typu 1
- Prospěšné kultury S. Thermophilus CUL68
- Vitamín C (askorbát hořečnatý)
- Vhodné pro vegany a vegetariány
- Kolagenové prekurzory
 
 
Obsažené složky:
 
- L-Alanin
- L-Arginin HCI
- Kyselina L-asparagová
- Kyselina L-glutamová
- Glycin
- L Histidin
- L-Isoleucin
- L Lysin HCI
- L-Methionin
- L-Prolin
- L-Serin
- L-Threonin
- L-Valin
- L-Phenylalanin
- Hydroxyprolin
- Hydroxylysin
- Kultury S. Thermophilus CUL68
- Vitamín C (askorbát hořečnatý)
 

 

ETICKÝ DOPLNĚK STRAVY

Co to vůbec znamená – etický doplněk stravy? Znamená to, že doplňky značky Viridian jsou vyrobené výhradně z kvalitních složek a nenajdete v nich absolutně žádné balastní příměsi. Také pochází z ekologického pěstitelství a nejsou testované na zvířatech. Důležité rovněž je, že značka Viridian je v rodinném vlastnictví, a není součástí žádné farmaceutické ani jiné korporace. Viridian si zakládá na etickém přístupu k zákazníkům i obchodním partnerům, a vždy se snaží o ekologickou nezávadnost svých produktů.

etické doplňky stravy 

Královská pečeť kvality

Značka Viridian Nutrition je držitelem prestižní Královské pečeti kvality. The King's Awards for Enterprise dříve známá jako The Queen's Awards for Enterprise existuje už 57 let a je nejprestižnějším britským oceněním a pečetí pro nejlepší společnosti v oboru garantující maximální možné standardy. Ocenění je stvrzením cíle, který si rodinná firma Viridian vytyčila v roce 1999, kdy vznikla - nabízet nejlepší možné, efektivní, etické a čisté doplňky stravy. V současné době jich ve svém portfoliu má už více než 220, přičemž má spokojené zákazníky od Islandu až po Jižní Afriku.

královská pečeť kvality_1 

Všechny složky jsou 100% bioaktivní

Může to znít jako samozřejmá věc. Pravda je ale taková, že mnoho běžně dostupných produktů obsahuje z velké části syntetické složky, navíc s vysokým podílem balastních aditiv, stabilizátorů, pojiv a umělých sladidel. 

bioaktivní složky 

Podpora lokálních pěstitelů

Jednou z klíčových zásad Viridianu je podpora místních farmářů a lokálních výrobců surovin (nikoli nadnárodních korporací), s nimiž má velmi korektní a férové vztahy. Viridian tak garantuje kvalitu svých doplňků, protože má přehled o celém výrobním procesu – doslova od semínka až po finální produkt, a zároveň naplňuje svoji filozofii etických vitamínů.

podpora 

Přirozená a funkční forma vitamínů využitelná pro tělo

Ony mají vitamíny a minerály nějaké formy? A proč by neměly být všechny pro tělo využitelné stejně? Je tomu tak. Můžeme si to ukázat na železe, jednom z nejpotřebnějších minerálů. V obyčejných doplňcích se vyskytuje např. ve formě oxidu. Tato forma je pro tělo málo využitelná a důvodem, proč je v běžných doplňcích používána, je opět nízká cena. Viridian např. ve svém doplňku Liquid Iron užívá přímý extrakt z listů rostliny Murraya koenigii, který poskytuje železo ve 100% přírodní formě.

přírodní formy 

Žádné GMO složky

Geneticky modifikované plodiny jsou nepřirozené. Vznikají primárně s cílem zvýšit výnos a jsou produktem agrochemického průmyslu. V produktech Viridian nikdy žádné GMO složky nenajdete.

žádné gmo 

Žádné ozařované složky

Ozařování potravin probíhá ionizujícím zářením (alfa, beta, gamma, rentgenovými paprsky,…) – tedy radioaktivním zářením za účelem deaktivace obsažených enzymů a živých biokultur, což prodlužuje trvanlivost. 

Bez živočišných složek

Živočišné složky nemusí být vždy na škodu, Viridian se však snaží mít co největší část svých produktů vhodných i pro vegany.

Bez umělých sladidel

Umělá sladidla mají být vhodnější alternativou cukru, ve skutečnosti se jedná o umělé  (syntetické) molekulární kombinace, které jsou pro naše tělo a životní prostředí nepřirozené. Proč konzumovat něco co do našeho těla a životního prostředí nepatří?

žádná sladidla 

Bez umělých barviv a konzervantů

Žádná umělá barviva, žádné konzervanty. V produktech Viridian nenajdete tyto ani žádná jiná umělá aditiva.

Bez stearanu hořečnatého, oxidu titaničitého a šelaku

Oxid titaničitý neboli titanová běloba se používá jako barvivo. Najdete ho v mnoha farmaceutických produktech, běžných doplňcích stravy, průmyslově zpracovaných potravinách, na tenisových kurtech, kde se tvoří bílé čáry kolem hřiště a také na raketě Saturn V, kde vypomohl jako venkovní nátěr. Stearan hořečnatý se používá jako lubrikant - zabraňuje zachytávání kapslí na výrobní lince. V kombinaci s vodou a mýdlem tvoří nerozpustnou látku, z níž se tvoří např. typické neodstranitelné prstence na vanách. Šelak je pryskyřice vylučovaná samičkou červce lakového, hmyzu žijícího v Indii. Pláty této pryskyřice se rozpouští v ethylalkoholu a vytváří tekutý šelak, který se používá jako lak a glazura. Tyto látky se běžně používají v doplňcích stravy, lécích a potravinách. V doplňcích Viridian je nenajdete.

stearan 

Ekologické lahvičky

Viridian používá skleněné lahvičky z takzvaného amber glass, které chrání obsah pře světlem a teplem. Zároveň je lze recyklovat nebo použít znova. Lze je také vrátit na našich prodejnách výměnou za slevu na další nákup. Víčko na lahvičkách je z recyklovatelného hliníku a pečeť na víčku z kukuřičného škrobu – Viridian nepoužívá žádné plasty.

ekologické lahvičky 

Žádný palmový tuk

Viridian je první značkou na světě certifikovanou programem  POFCAP – The Palm Oil Free Accreditation Programme. Ten garantuje, že značka nepoužívá palmový olej ve svých výrobcích ani při výrobě.

 
 
DÁVKOVÁNÍ:
 
5 g (1 vrchovatá odměrka) smíchejte se studeným nápojem své volby, míchejte 2 minuty do úplného rozpuštění. Balení obsahuje 30 dávek.
 
 
 
 
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE:
 
Obsah látek:
v 5 g* (% RHP)**
Aminokyselinový komplex
2500 mg
prospěšná bakterie mléčného kvašení S. Thermophilus
1,5 mld.
L-askorbát hořečnatý poskytuje:
344 mg
Vitamín C
250 mg (313 %)**
Hořčík
18 mg (4,8 %)**
 
*5 g - odpovídá jedné dávce
**% RHP - referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek
 
 
SLOŽENÍ:
 
v 5 g: Aminokyselinový komplex 2500 mg (L-alanin, L-arginin hydrochlorid, kyselina asparagová, kyselina glutamová, glycin, L-histidin, L-isoleucin, L-leucin, L-lysin hydrochlorid, L-methionin, L-prolin, L-serin, L-threonin, L-tyrosin, L-valin, L-fenylalanin, hydroxyprolin, hydroxylysin), prospěšná bakterie mléčného kvašení S. Thermophilus 1,5 miliardy, L-askorbát hořečnatý 344 mg [poskytuje Vitamín C 250 mg (313 %*) a hořčík 18 mg (4,8 %*)]. *referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek.
 
 
UPOZORNĚNÍ:
 
Doplněk stravy. Není vhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhrada pestré stravy. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí.
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KH Avatar autora | 30.3.2024
Zatím testuji pár dnů, ale dle dostupných informací je to moc zajímavý produkt. Jinak Viridian používám již dlouho a vždy jsem spokojená.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Britská společnost Viridian Nutrition představuje přístup k výrobě vitamínů a doplňků stravy, který je založen na etických principech a odpovědnosti. S důrazem na tři základní pilíře – kvalitu a čistotu produktů, podporu charitativních projektů a ochranu životního prostředí – si Viridian klade za cíl nabízet zákazníkům nejen zdravotní přínos, ale i dobrý pocit z eticky správné volby. 99% výrobků značky splňují náročné požadavky certifikace KOSHER. 40 % produktů nese certifikaci jako 100% organické od Soil Association. Viridian se zavazuje k transparentnosti svých procesů, což zahrnuje používání 100% bioaktivních složek v kapslích rostlinného původu, bez problematických aditiv. Společnost se rovněž vyhýbá genetické modifikaci, ozařování a tabletování svých produktů, čímž zajišťuje, že všechny složky pocházejí z nejčistších možných zdrojů. Adresa: Viridian International Ltd, 15 High March, Daventry, Northamptonshire NN11 4HB, Velká Británie. Exkluzivní distributor pro ČR a SR: ForActiv.cz.

Viridian logo