100% Grass Fed Whey 900g

Tip
Značka: MyoTec
od 1 122 Kč od 127 Kč / 100 g

Zvolte variantu

Originální 300+ grass-fed WPI (izolát syrovátkové bílkoviny) s obsahem 87% bílkovin (příchuť Natural Milk) a 82% bílkovin (příchuť Farm Chocolate), s přírodním sladidlem steviolglykosid. Unikátní kvalita základního zdroje je charakteristická vysokým obsahem důležitých bioaktivních složek, esenciálních a dalších důležitých  aminokyselin (EAA, BCAA, L-Glutamin).

Detailní informace

Příchuť: Čokoláda
skladem
1 122 Kč
Příchuť: Natural
Momentálně nedostupné
1 147 Kč

Detailní popis produktu

Originální 300+ grass-fed WPI (izolát syrovátkové bílkoviny) s obsahem 87% bílkovin (příchuť Natural Milk) a 82% bílkovin (příchuť Farm Chocolate), s přírodním sladidlem steviolglykosid. Unikátní kvalita základního zdroje je charakteristická vysokým obsahem důležitých bioaktivních složek, esenciálních a dalších důležitých  aminokyselin (EAA, BCAA, L-Glutamin).
 
Farmářské mléko Grass-fed 300+ (Carbery Grass Fed Cows) pochází z etických chovů v Irsku a to od volně pasoucích se krav, krmených travou. Celý proces je navíc profesionálně auditován v programu Origin Green. Jedinečné čisté podnebí a přirozená pastva (300 a více dní v roce) jsou garancí maximální kvality a vysokého obsahu esenciálních aminokyselin.
 
Dalším důležitým parametrem je minimální uhlíková stopa vyprodukovaná při tvorbě tohoto jedinečného produktu (tzv. udržitelné/ekologické zemědělství). Křišťálově čistá bílkovina je v rámci výrobního procesu izolována velmi šetrnou metodou cross-flow a v dalším kroku zabalena do finálního produktu.
 
 
Proč 100% Grass-Fed Whey?
 
 • VYSOKÝ OBSAH ESENCIÁLNÍCH AMINOKYSELIN = EAA + BCAA
 • KŘIŠŤÁLOVÁ ČISTOTA
 • 100% ORIGINÁL (CARBERY GRASS-FED) = izolát syrovátkové bílkoviny v kvalitě grass-fed 300+
 • ZDROJ FARMÁŘSKÉ MLÉKO (GRASS-FED 300 PLUS) = délka přirozené pastvy 300 a více dní v roce
 • PROGRAM ORIGIN GREEN = auditovaná produkce od mléka až po finální surovinu
 • UDRŽITELNÉ / EKOLOGICKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ = produkce s minimální uhlíkovou stopou
 • PODPORA ETICKÉ A LOKÁLNÍ PRODUKCE MLÉKA = poctivé mléko z tradičních rodinných farem v Irsku
 • KVALITA PŘED KVANTITOU = neobsahuje průmyslové mléko z tzv. intenzivních velkochovů produkované na kvantitu a nízkou cenu (většina současné produkce)
 • BEZ OBSAHU PRO TĚLO A PŘÍRODNÍ PROSTŘEDÍ NEPŘIROZENÝCH UMĚLÝCH SLADIDEL (sukralóza,...)
 • 100% EVROPSKÝ PŮVOD
 • rBGH (rBST) free, GMO free
 • 100% recyklovatelný obal

 

100% Grass-Fed Whey = ŠPIČKOVÁ KVALITA, která mluví bez okras sama za sebe!
 
V případě, že výrobce využívá jako základní zdroj levné nekvalitní mléko (většina nabízené produkce), můžete bez nadsázky zapomenout na všechny cold-press technologie, nativní technologie, CFM technologie a ostatní lákavě znějící pojmy. Jinými slovy v případě nekvalitního základu vždy platí, že „to co tam má být, toho tam nikdy tolik nebude a to co tam nemá být, toho tam zase může být až moc“. Základem 100% Grass-Fed Whey je naopak skutečné mléko (viz. níže) na nejvyšší úrovni grass-fed 300+  a kvalita tohoto produktu mluví sama za sebe, stačí zkontrolovat parametry!
 
 
Grass-Fed 300+ to je SKUTEČNÉ MLÉKO!
 
Co znamená pojem Grass-Fed 300+? Stále větší část veřejnosti si uvědomuje, že farmářské mléko od zvířat chovaných na pastvě a krmených travou je nejen svou chutí, ale zejména svou kvalitou na úplně jiné úrovni než tzv. průmyslové mléko z intenzivních velkochovů, kde je základním krmivem kukuřičná siláž, krmné premixy, aditiva a průmyslové krmné směsky. Stačí jen ochutnat naturální formu proteinu z uvedených dvou zdrojů a výrazný rozdíl v chuti je nepřehlédnutelný. Z tohoto důvodu maskují výrobci některých mass-marketingových značek tuto pachuť a přeslazují své produkty umělými sladidly (sukralóza atd.)
 
Naprostou jedničku v kategorii kvalitního farmářského mléka představuje Grass-Fed 300+, tedy mléko od krav, které jsou trvale na pastvě více než 300 dní v roce a po zbytek roku jsou krmeny senem, nebo fermentovanou trávou. Tohoto čísla lze v Evropě dosáhnout jen v Irsku, nikde jinde. Dalším takovým místem v celosvětovém měřítku je např. Nový Zéland. Právě tyto dva zdroje patří k absolutní špičce a právě z tohoto důvodu je vše v Irsku tak bedlivě hlídáno a certifikováno v programu Origin Green. Protože samozřejmě i zde existují producenti zneužívající tento fakt a nabízející naprosto odlišnou, tedy nízkou kvalitu.
 
Výzkum irské národní agentury Teagasc (Agriculture and Food Development Authority) pro výzkum zemědělství a potravin také prokázal, že více než 90% kravské stravy v programu Origin Green pochází z trávy = Grass-Fed 300+ !
 
Pro srovnání, náš další špičkový produkt MyoTec I Love BIO Protein je také vyroben ze SKUTEČNÉHO MLÉKA a přestože nabízí nejvyšší alpskou kvalitu, není zde možná certifikace Grass-Fed 300+. Důvodem je fakt, že v Rakousku je díky podnebí maximální možná délka pastvy 7-8 měsíců, tedy cca 210 – 240 dnů, následně jsou krávy opět ustájeny a krmeny senem. Nicméně se jedná o další produkt špičkové kvality a čistoty.
 
UPOZORNĚNÍ: V kategorii grass-fed dochází u sportovní výživy k častému zneužívání tohoto pojmu a jsou nabízeny produkty, které uvedené parametry ani zdaleka nesplňují!!! Obezřetnost je nutná zejména v kategorii tzv. on-line a mass-marketingových značek.
 
 
100% Grass-Fed Whey = program Origin Green a MINIMÁLNÍ UHLÍKOVÁ STOPA
 
Program Origin Green chrání a podporuje lokální producenty (tradiční rodinné farmy), staví na nejvyšší možné kvalitě a přírodních bohatstvích Irska. Díky průměrné velikosti stáda pouhých 70 krav, nízké hustotě pastevního chovu (tradiční a dlouhověká lokální plemena) a díky průměrným výnosům mléka zaměřeným na kvalitu, má Irsko záviděníhodnou pověst v oblasti péče o zvířata a životní prostředí.  
Výsledkem tohoto jedinečného programu je nejnižší uhlíková stopa pro produkci mléka v EU. Irsko je také jedinou zemí na světě, která pravidelně audituje a měří uhlíkovou stopu každé mléčné farmě v rámci programu Origin Green a to každých 18 měsíců!
 
 
Proč stévie a steviol-glykosid? Protože se jedná o přirozenou formu sladidla a to jak pro životní prostředí, tak pro lidské tělo.
 
Je to tak jednoduché: glykosidy se přirozeně vyskytují v přírodním prostředí, zejména v rostlinách a jsou naturálním (nekalorickým) derivátem sacharidů v těle rostliny. Steviol-glykosid je naturální glykosid extrahovaný ze stévie, který má vysokou sladivost. Steviol-glykosid je odbouráván a štěpen enzymem glykosidázou = princip toho, co je přírodě známé, tedy „zámek a klíč“.
 
V případě umělých sladidel je tomu jinak, např. sukralóza se v přírodním prostředí přirozeně nevyskytuje (umělá/syntetická forma), proto jsme si toto umělé sladidlo nezvolili. Sukralóza je syntetický produkt, který se vyrábí tzv. chlorováním sacharózy (stolní řepný cukr). Výsledkem tohoto syntetického procesu je superodolná sloučenina tří atomů chloru a sacharózy, která je pro naše tělo a životní prostředí nepřirozená a těžko zpracovatelná.

 

 

DÁVKOVÁNÍ:

Smíchejte 30 g (1 odměrku) s 200 ml studené vody nebo nízkotučného mléka v mixéru nebo šejkru, míchejte 30 sekund. Dávkujte 2-3 porce denně, mezi jídly, v závislosti na denní potřebě bílkovin.

Počet dávek v balení:

30 x 30 g

 

NUTRIČNÍ HODNOTY:

 Příchuť čokoláda:
 100 g
 Energetická hodnota
 1462 kJ / 344 kcal
 Tuky
 < 1,0 g
  z toho nasycené mastné kyseliny
 < 0,5 g
 Sacharidy
 1,3 g
  z toho cukry
 < 0,1 g
 Bílkoviny
 82,5 g
 Sůl
 0,38 g
 Typický profil minerálů:
 na 100 g (% RHP*)
 Draslík
 300 mg (15 %)
 Vápník
 500 mg (62,5 %)
 Fosfor
 250 mg (35,7 %)
 Hořčík
 60 mg (16 %)
 
* RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek
 

 

Příchuť natural:
 100 g
 Energetická hodnota
 1525 kJ / 364 kcal
 Tuky
 < 1,0 g
  z toho nasycené mastné kyseliny
 < 1,0 g
 Sacharidy
 < 1,0 g
  z toho cukry
 < 0,1 g
 Bílkoviny
 87 g
 Sůl
 0,38 g
 Typický profil minerálů:
 na 100 g (% RHP*)
 Draslík
 300 mg (15 %)
 Vápník
 500 mg (62,5 %)
 Fosfor
 250 mg (35,7 %)
 Hořčík
 60 mg (16 %)
 
* RHP – referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek
 
 
 Typické spektrum aminokyselin
 na 100 g bílkovin
 Celkový obsah BCAA
 26,87 g
 L-leucin*
 11,17 g
 L-isoleucin*
 8,21 g
 L-valin*
 7,49 g
 Alanin
 5,94 g
 Arginin
 2,14 g
 Kyselina asparagová
 11,99 g
 Cystin
 2,68 g
 Kyselina glutamová
 20,48 g
 Glycin
 1,71 g
 Histidin*
 1,74 g
 Lysin*
 11,03 g
 Methionin*
 2,43 g
 Phenylalanin*
 3,17 g
 Prolin
 6,83 g
 Serin
 5,61 g
 Threonin*
 8,0 g
 Trypofan*
 1,81 g
 Tyrosin
 3,02 g
 
BCAA – větvené aminokyseliny
*EAA – esenciální aminokyseliny

 

 

SLOŽENÍ:

Příchuť čokoláda: Carbery grass-fed syrovátkový proteinový izolát (mikrofiltrace), nízkotučný kakaový prášek, aroma, sladidlo steviol-glykosidy, slunečnicový lecitin (0,38 %).

Příchuť natural: Carbery grass-fed syrovátkový proteinový izolát (mikrofiltrace), slunečnicový lecitin (0,38 %).

 

UPOZORNĚNÍ:

Skladujte v suchu, při teplotě do 25°C, mimo dosah dětí a slunečního záření. Chraňte před mrazem! Výrobce neručí za škody způsobené nevhodným použitím nebo skladováním.

5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KB Avatar autora | 16.8.2022
TOP
5
PC Avatar autora | 27.12.2021
Perfektní....DOPORUČUJI (Y) (Y) (Y)
5
JH Avatar autora | 10.11.2021
Dokonalý protein
5
MT Avatar autora | 27.9.2021
Skvělá čistá a přírodní chuť.
5
DS Avatar autora | 26.1.2021
Za mě nejlepší co jsem kdy měla. Hlavně mi vyhovuje jeho chuť ,protože moc nemusím ty ochucené,které mi prostě přijdou moc sladké.
5
JB Avatar autora | 29.5.2020
TOP protein!
Nevyplňujte toto pole:
JV Avatar autora 12.7.2022 14:38
Dobrý den, je možné tento protein užívat i v seniorním věku? (68 let) Děkuji
Odpovědět
F Avatar autora 12.7.2022 14:39
Dobrý den, ano, je to možné. Věkově není užívání nijak omezeno.
OH Avatar autora 29.11.2021 20:48
Dobrý den, chci se zeptat ohledně dalších proteinů, zda máte v nabídce i nějaký další, který by byl srovnatelný kvalitou surovin?Děkuji
Odpovědět
F Avatar autora 29.11.2021 20:53
Dobrý den, upřímně co se týče právě kvality surovin (pokud se tedy budeme bavit syrovátkových/mléčných proteinech) tak jediná alternativa je od stejného výrobce I love Bio Protein. Nic jiného bych ani nesrovnával. Zde jsou opravdu použity prvotřídní suroviny, které jiní výrobci prakticky nepoužívají (důvodem je hlavně vysoká vstupní cena základní suroviny).
EJ Avatar autora 22.9.2021 14:19
Dobrý den, sháním protein pro přítelkyni. Sám používám tento a chci se zeptat, jestli je vhodný i pro ni, nebo by jako žena měla používat raději nějaký jiný protein? Děkuji
Odpovědět
F Avatar autora 22.9.2021 14:19
Dobrý den, úplně klidně může používat tento protein.
IR Avatar autora 22.8.2021 18:56
Dobrý den je možné užívat tento protein během těhotenství? zajímá me příchuť natural...
Odpovědět
F Avatar autora 22.8.2021 18:56
Dobrý den, ano, bez problémů.
IR Avatar autora 12.6.2021 17:21
Příchuť natural je vyloženě jen ten čistý protein, bez dalších přísad (nějaké ochucovadla apod.)??
Odpovědět
F Avatar autora 12.6.2021 17:24
Dobrý den, celé složení této příchutě je: Carbery grass-fed syrovátkový proteinový izolát (mikrofiltrace), slunečnicový lecitin (0,38 %).
PS Avatar autora 7.11.2020 12:45
Dobrý den, je tento protein vhodný i pro děti (příchuť natural)?
Odpovědět
F Avatar autora 7.11.2020 12:46
Dobrý den, ano, bez problémů ho mohou i děti. Dokonce si dovolím tvrdit, že vzhledem ke složení a kvalitě se jedná o jeden z nejvhodnějších proteinů, které mohou děti bez starostí užívat.
OK Avatar autora 7.10.2020 11:05
Dobrý den, když chci užívat po tréninku tento protein a glutamin (100% čistý), tak to mohu míchat společně?
Odpovědět
F Avatar autora 7.10.2020 11:05
Dobrý den, ano, glutamin normálně rozmíchejte s proteinem.
MB Avatar autora 23.5.2020 19:28
Dobrý den, prosím o srovnání tohoto proteinu co se týče kvality s proteiny od Reflexu (používal jsem jich více). S Reflexem jsem byl spokojen, tento mě ale velmi zaujal a rád bych zkusil. Děkuji
Odpovědět
F Avatar autora 23.5.2020 19:41
Dobrý den, proteiny Reflex obecně patří svou kvalitou k užší špičce na trhu. Tady ten Grass Fed Whey je díky použitým surovinám, troufám si říct, snad to nejlepší, co se sehnat vůbec dá. Takže určitě se nemusíte bát, že by to byla špatná změna, spíše naopak.

S velkou radostí vám představujeme produkty od MyoTec. Český projekt s jasnou filozofií - nejvyšší možná preciznost, kvalita a poctivost. Pokud bychom měli doporučit toho nejlepšího výrobce na českém trhu sportovní výživy, bude to MyoTec. Nebývalá kvalita, čistota a funkčnost - to je MyoTec. Zapomeňte i vy na marketingové produkty špatné kvality a poznejte opravdu seriózní sportovní výživu. Adresa: ForActiv.cz, s.r.o., Plotní 75, 602 00, Brno.

myotec sportovní výživa