Tréninkové techniky - Shazované série

Shazované série (shazovačky) jsou další tréninkovou technikou určenou především pro zkušenější cvičence. Tato tréninková technika slouží k intenzivnějšímu tréninku procvičované partie. Využívá se především v posledních sériích tréninku, protože svaly opravdu neobvykle vyčerpá. Právě proto také není vhodné shazované série zařazovat do tréninku příliš často. Nejčastěji je tato technika k vidění při procvičování bicepsu, ale je možné ji použít téměř u všech cviků.

Princip shazovaných sérií, jak už sám název napovídá, spočívá v postupném shazování použité zátěže. Shazovaná série vypadá tak, že zvolíte zátěž například pro šest opakování. Ve chvíli, kdy nejste schopni provést další opakování s touto zátěží, vezmete si lehčí činky (shodíte závaží, uberete zátěž na stroji) a pokračujete dalšími opakováními s nižší zátěží. Je možné v tomto shazování pokračovat a zase po odcvičení několika dalších opakováním, snížit zátěž. Toto můžete provést několikrát po sobě.

 

Další články z kategorie Trénink 

Všechny články

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení