Tréninkové pomůcky - opasek

Opasek patří mezi velmi často využívané tréninkové pomůcky. Opasek slouží k zlepšení zpevnění trupu v bederní oblasti. Tím přispívá k vyšší bezpečnosti při provádění cviků s vysokou zátěží. Měl by být používán jen u základních cviků silového charakteru jako jsou dřepy, mrtvé tahy, přítahy velké činky v předklonu, tlaky na ramena.

Velmi diskutabilní je použití opasku u "lehčích" cviků. I u základních cviků by se měl používat jen u těžších sérií. Chybou je použití při všech cvicích a u všech sérií. Při použití pásku dochází k omezení cirkulace krve. Někdy se ovšem můžeme setkat s cíleným použitím opasku právě i u těchto cviků s cílem omezit zapojení stabilizačních svalů a tím úmyslným oslabením těchto svalů - pro udržení štíhlého pasu. Ze zdravotního hlediska se ovšem nejedná o nejlepší volbu.

U cviků jako jsou kliky na bradlech nebo shyby na hrazdě můžeme opasek použít pro upevnění přidané zátěže, pokud je provedení bez přidané zátěže příliš snadné.

 

opasek

 

Další články z kategorie Trénink

Všechny články

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení