Spalovače tuku - základní informace

Jedná se o látky, které mají vliv na přeměnu tuků. Jejich využití je tedy vhodné především v období redukčních diet. V dnešní době jsou dostupné spalovače s různými principy působení.

 

Nejčastěji používanými látkami ve spalovačích tuku jsou:

 

L-karnitin - v současné době stále nejpopulárnější produkt u široké veřejnosti. L-karnitin funguje jako transportér mastných kyselin do buněčných organel (mitochondrií), kde jsou zpracovány jako zdroj energie.

 

Synefrin - alkaloid vyskytující se v rostlině Citrus Aurantium. Funguje na principu termogeneze (tvorba tepla), což zvyšuje energetický výdej. Lze ho využít také jako stimulant.

 

Kofein - nejrozšířenější stimulant na světě. Zároveň podporuje hned několik procesů, které vedou ke spalování tuku. Je součásti většiny spalovačů tuku, které v sobě kombinují více účinných látek.

 

HCA - extrakt z rostliny Garcinia Cambogia. Ovlivňuje proces tvorby tuku a snižuje chuť k jídlu.

 

CLA - konjugovaná kyselina linoleová. Podporuje využití tuku ve formě energie.

 

Kajenský pepř - rostlinný alkaloid nacházející se v chilli papričkách. Obsahuje látku kapsaicin, která má termogenní účinky a tím podporuju spalování tuku.

 

Guggulsterony - mezi pozitivní účinky patří zrychlení metabolismu, odbourávání tuku z krevního řečiště, zlepšení činnosti štítné žlázy, snížení hladiny cholesterolu.

 

produkty

 

Další články z kategorie Doplňky stravy

Všechny články