Spalovače tuku - základní informace

Jedná se o látky, které mají vliv na přeměnu tuků. Jejich využití je tedy vhodné především v období redukčních diet. V dnešní době jsou dostupné spalovače s různými principy působení.

 

Nejčastěji používanými látkami ve spalovačích tuku jsou:

 

L-karnitin - v současné době stále nejpopulárnější produkt u široké veřejnosti. L-karnitin funguje jako transportér mastných kyselin do buněčných organel (mitochondrií), kde jsou zpracovány jako zdroj energie.

 

Synefrin - alkaloid vyskytující se v rostlině Citrus Aurantium. Funguje na principu termogeneze (tvorba tepla), což zvyšuje energetický výdej. Lze ho využít také jako stimulant.

 

Kofein - nejrozšířenější stimulant na světě. Zároveň podporuje hned několik procesů, které vedou ke spalování tuku. Je součásti většiny spalovačů tuku, které v sobě kombinují více účinných látek.

 

HCA - extrakt z rostliny Garcinia Cambogia. Ovlivňuje proces tvorby tuku a snižuje chuť k jídlu.

 

CLA - konjugovaná kyselina linoleová. Podporuje využití tuku ve formě energie.

 

Kajenský pepř - rostlinný alkaloid nacházející se v chilli papričkách. Obsahuje látku kapsaicin, která má termogenní účinky a tím podporuju spalování tuku.

 

Guggulsterony - mezi pozitivní účinky patří zrychlení metabolismu, odbourávání tuku z krevního řečiště, zlepšení činnosti štítné žlázy, snížení hladiny cholesterolu.

 

produkty

 

Další články z kategorie Doplňky stravy

Všechny články

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení