Vegan Omega 3 Algae 90 kapslí (420mg DHA and 140mg EPA)

Novinka Tip
Značka: Arctic Blue
717 Kč
skladem

Čistý olej z řasy Schizochytrium sp. pěstované v kontrolovaném ekologickém prostředí. 100% veganský (olej z řasy + veganská kapsle). Zcela bez pachuti a zápachu (díky velmi nízké oxidaci).

Detailní informace

Detailní popis produktu

VEGAN OMEGA 3 ALGAE

 

#1 ALGAE OMEGA-3 OIL

  • 420 mg DHA + 140 mg EPA
  • Forma - malé kapsle (snadnější polykání)
  • Zcela bez pachuti a zápachu (díky velmi nízké oxidaci)
  • 100% veganský (olej z řasy + veganská kapsle)
  • Totožné omega-3 jako v rybím oleji (řasy jsou zdrojem omega-3 pro ryby)
  • Omega-3 = stavební látky, oxidativní stres, psychická a fyzická kondice, regenerace
  • Biologicky odbouratelný kompostovatelný sáček (bez obsahu plastů)

green_planet_earth

 

 Čisté a čerstvé oleje z řas - ideální a etický zdroj omega 3

Algae olej je vyrobený z řasy, proto se mu také někdy říká veganský rybí olej. Jak to? Rybí olej je vyrobený z tuku ryb, které získaly tukové zásoby pojídáním řas. Řasy (algae) jsou tak zdrojem omega-3 mastných kyselin pro ryby. Olej z řasy je proto jediný olej na světě, který obsahuje stejné omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) jako rybí olej.

Povolená zdravotní tvrzení podle nařízení Komise (EU) č. 432/2012, č. 536/2013 a Rady (ES) č. 1924/2006:

DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku / DHA přispívá k udržení normálního stavu zraku / EPA a DHA přispívají k normální funkci srdce / DHA a EPA přispívá k udržení normální hladiny krevních triglyceridů / DHA a EPA přispívají k udržení normálního krevního tlaku

Small_omega_3_capsules

 

 Řasy - potravina budoucnosti

Řasy jsou stále více používané a určitě budou potravinou budoucnosti. Jsou to miniaturní rostliny produkující vlastní omega-3 mastné kyseliny. A to dokonce i na zemi v uzavřeném a kontrolovaném prostředí. V přírodě to funguje tak, že řasy přenáší své omega-3 do ryb, které je zkonzumovaly. Olej z řas je tak ve skutečnosti stejně silný a kvalitní jako olej rybí. Arctic Blue vyrábí svůj olej z kultivovaných řas v kontrolovaném prostředí, je tak zajištěné, že olej neobsahuje žádnou kontaminaci z oceánu. Arctic Blue Algae olej je 100% veganský, při jeho výrobě nebyl využitý žádný rybí olej. Kapsle jsou také veganské, želatina také byla nahrazená mořskou řasou.

Samozřejmostí je pěstování bez pesticidů, olej by tak mohl být označený jako BIO, bohužel pro to však ještě neexistuje legislativa. Je to ale jen otázka času.

Rostlinná alternativa rybího oleje

Algae jsou jednobuněčné rostliny vyskytující se v řekách i oceánech. Je jich mnoho druhů, jen jeden druh ale produkuje ty správné omega-3 ve velkém množství. Jde o druh Schizochytrium, ze kterého extrahujeme náš algae olej. Podobně jako probiotické kultury nebo pivní kvasinky ve velkých nádobách dělají svou práci, tak i řasy rostou kontrolovaně do silné hustoty. Následně je z nich extrahován olej.

Při prvních pokusech pěstovat algae v suchozemských podmínkách vznikal jen algae DHA olej. Řasy lze ale přirozeně nasměřovat k bodu, kdy produkují EPA olej a nebo EPA / DHA olej. Olej z řas je tak perfektní alternativou rybího oleje.

Při výběru algae oleje je třeba dbát na následující charakteristiky: oficiální označení / certifikace vegan, množství EPA / DHA a absence nepříjemné pachuti a zápachu. Podle těchto základních bodů lze rozlišit kvalitu a čerstvost. V Arctic Blue toto 100% garantujeme, čerstvost algae oleje také pravidelně měříme v laboratoři. Stejně jako u rybího oleje se i u algae oleje měří tzv. hodnota Totox = total oxidation value.

blue_ocean_transition

 

 Jak je to s ideálním poměrem mezi DHA a EPA?

DHA (kyselina dokosahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaenová) jsou si velmi podobné. Rozdíl je pouze v tom, že DHA má ve svém řetězci 22 uhlíků, zatímco EPA 20 uhlíků. DHA má vlastnosti související se stavbou tkání, zatímco EPA s oxidativním stresem. Tělo je ale velice chytré - podle potřeby si DHA přetváří na EPA (stačí jen odstranit dva uhlíky). Při dostatečném příjmu DHA si tak tělo poměr mezi DHA a EPA reguluje samo. To je důležité zejména pro mozek, srdce a nervovou soustavu.

Woman_on_pier_surrounded_by_seagulls

 

 Čerstvý olej z ekologicky pěstovaných řas

Olej z algae obsahuje ty samé omega-3 jako rybí olej, takže je přirozeně náchylný k oxidaci úplně stejným způsobem. Náš algae olej je ale plněný do lahviček a kapslí v čerstvém stavu, je tak zaručeno jednak zachování omega-3, a také žádný nepříjemný odér nebo pachuť. K čerstvosti mu pomáháme výhradně přírodními antioxidanty.

Čerstvost lze samozřejmě změřit přivoněním nebo ochutnáním - čerstvý olej nikdy nebude zavánět odérem. Čerstvost lze ale také změřit velmi precizně v laboratoři a pak ji vyjádřit číslem. Hodnota Totox je u olejů Arctic Blue měřena pravidelně. V mnoha analýzách se stupeň oxidace měří pouze hodnotou peroxidu. To je nedostatečné, protože peroxidy jsou ještě dále konvertovány. Měříme proto i druhý ukazatel, hodnotu anisidinu. Jen s oběma těmito hodnotami pak může být určena správná celková oxidace a čerstvost.

Jde o mezinárodně rozeznávanou hodnotu pro rozeznávání oxidace u oleje. Čím nižší je číslo, tím je olej čerstvější. Evropský standard pro Totox hodnotu je 26. Podle nás jde o nesmyslně vysoké číslo a jsme rádi, že se nacházíme pod 1/3 této hodnoty a můžeme tak garantovat výjimečně bezpečný a kvalitní produkt. Peroxidová hodnota rybího oleje Pure Arctic MSC pro kapsle je vždy mezi 0 a 0,5 a hodnota anisidinu < 1 nebo < 2, takže hodnota Totox je < 2 nebo < 3. Naplnění láhve nebo výroba kapsle hodnotu Totox mírně zvyšuje, čímž se pro kapsli s rybím olejem Arctic Blue MSC a Algae olej zvyšuje na obvyklou hodnotu 5 s maximální odchylkou 5-10.

Některé značky s nabídkou omega-3 tuků velmi často a záměrně uvádí Totox hodnotu původní suroviny, tedy rybího oleje před nalahvováním / nakapslováním do finálního produktu. Férový výrobce vždy uvede skutečnou Totox hodnotu, tedy hodnotu která odpovídá stavu až po nalahvování oleje. Společnost Artic Blue si samozřejmě zakládá na poctivém a seriózním přístupu k zákazníkovi.

landscape_of_mountains_surrounding_water

 
 
DÁVKOVÁNÍ:
 
2 kapsle denně, během jídla nebo po jídle. Obsahuje 45 denních dávek.
 
Balení: 90 gelových kapslí (72 g)
 
 
 
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE:
 
Aktivní látky:
ve 2 kapslích*
Olej z mořské řasy
1200 mg
Omega-3 DHA
420 mg
Omega-3 EPA
140 mg
*2 kapsle odpovídají denní dávce
 
 
SLOŽENÍ:
 
Olej z mořské řasy (Schizochytrium sp.), veganská kapsle (glycerol, modifikovaný hrachový škrob, karagenan), extrakt z rozmarýnu, antioxidant (tokoferoly, askorbylpalmitát).
 
 
UPOZORNĚNÍ:
 
Doplněk stravy. Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Čisté arktické rybí oleje pocházejí z volně žijících tresek v Norském, Barentsově a Beringově moři. Tyto rybí oleje jsou zcela bez rybí pachuti a zápachu díky minimální oxidaci. Oleje pocházejí z trvale udržitelného rybolovu, což dokládá prestižní certifikace MSC. Kromě rybích a algae olejů značka Arctic Blue® nabízí i naprostý unikát - želé s vysokým obsahem omega-3 z MSC certifikované norské tresky, které v roce 2024 získalo prestižní ocenění Nutra Awards za nejlepší počin v oblasti udržitelnosti. Výrobce: Arctic Blue Omega bv, Prinses Irenelaan 200, 3554 HH Utrecht, Nizozemí.

arctic_blue_logo