Scandinavian Rainbow Trout Oil 90 kapslí (Rybí tuk)

ZDARMAZDARMA
scandinavian
549 Kč
skladem

Prémiový rybí tuk původem ze skandinávského duhového pstruha. Jde o rybí olej, který nastavuje laťku v oblasti výživových kvalit, chuti, čerstvosti, čistoty a ekologické udržitelnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prémiový rybí tuk původem ze skandinávského duhového pstruha. Jde o rybí olej, který nastavuje laťku v oblasti výživových kvalit, chuti, čerstvosti, čistoty a ekologické udržitelnosti. (Olej v kapslích je stejné kvality jako klasický tekutý olej, certifikaci BIO státní autority neudělují pouze kvůli rostlinnému glycerolu).
 
Obsahuje esenciální mastné kyseliny, pro organismus velice důležité látky, které si ale tělo nedokáže samo vyrobit. Díky šetrné výrobě je zajištěno, že v oleji je zachyceno celé jejich spektrum - omega 3, 6, 7 a 9 tak, jak se přirozeně vyskytují v přírodě. Tyto látky jsou bohaté na kyselinu eikosapentaenovou (EPA) a dokosahexaenovou (DHA), jejichž účinky a vliv byly mnohokrát vědecky popsány a ověřeny. Souvisejí s funkcí mozku, srdce, oběhového systému a mnoha neurologickými procesy.

 

Hlavní benefity:

  • Absolutní čistota, výživové kvality a čerstvost, která ve své kategorii nemá konkurenci = první skutečně BIO certifikovaný olej na světě

  • Obsah celého spektra esenciálních mastných kyselin tak, jak se přirozeně vyskytují v přírodě

  • Dohled na ekologickým využíváním sladkovodních zdrojů, ze kterých olej pochází, vylučuje kontaminaci chemikáliemi a těžkými kovy, olej tak nemusí procházet rafinací
  • Ekologické a šetrné zpracování zaručující jak kvalitu produktu, tak udržitelnost místních rybolovů a také nízkou uhlíkovou stopu

 


Charakteristika obsažených látek*:

  • Kyselina dokosahexaenová (DHA) přispívá k udržení normální hladiny tryglyceridů v krvi

  • Kyselina dokosahexaenová a kyselina eikosapentaenová (EPA) přispívají k udržení normálního krevního tlaku

 

*povolená zdravotní tvrzení podle nařízení Komise EU č. 1924/2006, příznivého účinku se dosáhne při přívodu 2 g DHA denně, přičemž nesmí být překročen doplňkový přívod 5 g denně kombinace EPA a DHA


Šetrné zpracování a jeho přínosy

Konvenční produkce rybích olejů znamená velice dlouhý, průmyslově náročný proces, který probíhá v rámci mnoha zemí. Ryby jsou nejdříve loveny v oceánu (který sám o sobě na rozdíl od ekologicky sledovaných sladkovodních toků nikdy BIO kvalitu produkovat nemůže). Poté následuje čištění (rafinace), dlouhá cesta surového oleje lodí, odkyselování, bělení, odstranění pachu, trans-esterifikace, koncentrace (molekulární destilací), přidávání antioxidantů, plnění, a až poté vzniká finální výrobek. Tyto procesy způsobují ztrátu některých mastných kyselin nebo změny jejich profilů.

Olej pocházející z kontrolovaného prostředí vnitrozemské řeky nic takového nepotřebuje. Neprochází rafinací odstarňující kontaminaci a rychlá výroba a zpracování zabraňují oxidaci, která znehodnocuje obsah. Výživové kvality, chuť a ekologický dopad se tak s běžnými oleji vůbec nedají srovnat.

 


Výroba oleje Viridian probíhá v těchto třech krocích:

1) každou hodinu jsou produkovány filety z dánského duhového pstruha
2) Olej je získán šetrným procesem napaření a odstředění při záhřevu na 70-90%
3) Olej je plněn a skladován v čerstvé a přírodní kvalitě

 

DÁVKOVÁNÍ:

2 kapsle denně s jídlem, nebo dle doporučení lékaře.

 

Počet denních dávek v balení:

45 x 2 kapsle

 

NUTRIČNÍ HODNOTY:

 
2 kapsle poskytují přirozeně se vyskytující:
 
- omega-3 celkem 432 mg [DHA (dokosahexaenová kyselina) 200 mg, EPA
  (eikosapentaenová kyselina) 70 mg, DPA (dokosapentaenová kyselina) 24 mg, ALA (alfa
  linolenová kyselina) 68 mg, ostatní omega-3 mastné kyseliny 70 mg],
- omega-6 celkem 336 mg [linolová kyselina 290 mg, GLA (gama linolenová kyselina) 5
  mg, ostatní omega-6 mastné kyseliny 41 mg],
- omega-7 (palmitoolejová kyselina) 155 mg,
- omega-9 (olejová kyselina) 768 mg.

 

SLOŽENÍ:

Olej ze skandinávského pstruha duhového (Oncorhynchus mykiss) z udržitelných zdrojů (99 %), antioxidant extrakt z rozmarýnu (Rosmarinus officinalis L.) z udržitelných zdrojů (1 %), gelová kapsle (rybí želatina, rostlinný glycerol).

 

UPOZORNĚNÍ:

Doplněk stravy. Pro těhotné a kojící ženy užívání výrobku doporučujeme po konzultaci s lékařem. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nenahrazuje vyváženou pestrou stravu. Skladujte na suchém a chladném místě.

 

 

 

5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JS Avatar autora | 20.8.2022
Podle dostupných informací se jedná o opravdu kvalitní výrobek.
5
GV Avatar autora | 8.6.2022
Kvalita.
5
IN Avatar autora | 14.6.2021
Beru krátce, zatím je asi brzo hodnotit, nepozoruji rapidní změny, ale věřím Viridian značce, beru od nich i multivitamin pro vegany a probiotika.
5
Avatar autora | 12.2.2019
Kvalitní výrobek, velká spokojenost. Objednáváme opakovaně.
5
ZK Avatar autora | 21.1.2019
Naprostá spokojenost, používal jsem od Viridian už dříve jiné doplňky (vitamin C, D, mulitivitamín) a teď poprvé i tento rybí tuk a určitě v tom budu pokračovat.
Nevyplňujte toto pole:
IJ Avatar autora 13.1.2019 10:14
Dobrý den, hledám opravdu kvalitní zdroj omega 3 a jako nejlepší volba mi podle dostupných informací vychází tento produkt. Můžete mi to potvrdit nebo vyvrátit a případně doporučit jiný výrobek? Cena nehraje víceméně roli, pokud se tedy nebudeme pohybovat v tisících...
Odpovědět
F Avatar autora 13.1.2019 10:16
Dobrý den, pokud jde opravdu o maximální kvalitu, tak bych volil právě tento produkt nebo případně jeho tekutou alternativu - Viridian 100% Organic Scandinavian Rainbow Trout Oil 200 ml. Tam už záleží jaké užívání je Vám bližší.
LV Avatar autora 16.9.2018 18:42
Dobrý den, je možné s tímto rybím tukem zároveň užívat produkt Reflex Nexgen Pro?
Odpovědět
F Avatar autora 16.9.2018 18:43
Dobrý den, ano, oba tyto produkty můžete užívat současně.

Viridian logo

Britská značka Viridian Nutrition nabízí tzv. etické vitamíny a doplňky stravy, zaměřené na tři hlavní oblasti: kvalita/čistota, charita, životní prostředí. 99% produktů značky Viridian Nutrition splňuje požadavky náročné kategorie čistoty KOSHER, všechny produkty jsou 100% bioaktivní, v kapslích rostlinného původubez použití problematických aditiv, 40 % produktů je oficiálně certifikováno jako 100% organické (Soil Association). Všechny složky produktů Viridian pocházejí z absolutně čistých zdrojů = NE genetické modifikace, NE ozařování, NE tablety(Friends of the Earth, NSPCC, Woodland Trust, Jack and Jill Foundation Comic Relief, RSPB, Terrence Higgins Trust, Shelter, the Woodland Trust, Save the Children a další ). Adresa: Viridian International Ltd, 15 High March, Daventry, Northamptonshire NN11 4HB, Velká Británie. Exkluzivní distributor pro ČR a SR: ForActiv.cz.