Sports Multi 60 kapslí (Vitamíny, minerály a rostlinné extrakty)

503 Kč
skladem

Kompletní spektrum všech důležitých vitamínů a to v těch nejúčinnějších formách a poměrech, směs je doplněna o silné antioxidanty jako je Beta Karoten, Kryptoxanthin, Alpha Karoten, Zeaxanthin a Lutein. Vybrané minerály jsou v exkluzivních formách chelátu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kvalitní směs vitamínů, minerálů a rostlinných extraktů

 

Sestaveno speciálně pro podporu organismu při nadměrné fyzické aktivitě. Sports Multi obsahuje vysoké množství kyseliny pantothenové, známé pod názvem vitamín B5.


Virdian Sports Multi obsahuje kompletní spektrum všech důležitých vitaminů a to v těch nejúčinnějších formách a poměrech, směs je doplněna o silné antioxidanty jako je Beta Karoten , Kryptoxanthin, Alpha Karoten, Zeaxanthin a Lutein. Vybrané minerály jsou v exkluzivních formách chelátu. Celá dávka je rozdělena do dvou kapslí, tak aby došlo k minimálním ztrátám důležitých složek močí.

 

 

ETICKÝ DOPLNĚK STRAVY

Co to vůbec znamená – etický doplněk stravy? Znamená to, že doplňky značky Viridian jsou vyrobené výhradně z kvalitních složek a nenajdete v nich absolutně žádné balastní příměsi. Také pochází z ekologického pěstitelství a nejsou testované na zvířatech. Důležité rovněž je, že značka Viridian je v rodinném vlastnictví, a není součástí žádné farmaceutické ani jiné korporace. Viridian si zakládá na etickém přístupu k zákazníkům i obchodním partnerům, a vždy se snaží o ekologickou nezávadnost svých produktů.

etické doplňky stravy 

Královská pečeť kvality

Značka Viridian Nutrition je držitelem prestižní Královské pečeti kvality. The King's Awards for Enterprise dříve známá jako The Queen's Awards for Enterprise existuje už 57 let a je nejprestižnějším britským oceněním a pečetí pro nejlepší společnosti v oboru garantující maximální možné standardy. Ocenění je stvrzením cíle, který si rodinná firma Viridian vytyčila v roce 1999, kdy vznikla - nabízet nejlepší možné, efektivní, etické a čisté doplňky stravy. V současné době jich ve svém portfoliu má už více než 220, přičemž má spokojené zákazníky od Islandu až po Jižní Afriku.

královská pečeť kvality_1 

Všechny složky jsou 100% bioaktivní

Může to znít jako samozřejmá věc. Pravda je ale taková, že mnoho běžně dostupných produktů obsahuje z velké části syntetické složky, navíc s vysokým podílem balastních aditiv, stabilizátorů, pojiv a umělých sladidel. 

bioaktivní složky 

Podpora lokálních pěstitelů

Jednou z klíčových zásad Viridianu je podpora místních farmářů a lokálních výrobců surovin (nikoli nadnárodních korporací), s nimiž má velmi korektní a férové vztahy. Viridian tak garantuje kvalitu svých doplňků, protože má přehled o celém výrobním procesu – doslova od semínka až po finální produkt, a zároveň naplňuje svoji filozofii etických vitamínů.

podpora 

Přirozená a funkční forma vitamínů využitelná pro tělo

Ony mají vitamíny a minerály nějaké formy? A proč by neměly být všechny pro tělo využitelné stejně? Je tomu tak. Můžeme si to ukázat na železe, jednom z nejpotřebnějších minerálů. V obyčejných doplňcích se vyskytuje např. ve formě oxidu. Tato forma je pro tělo málo využitelná a důvodem, proč je v běžných doplňcích používána, je opět nízká cena. Viridian např. ve svém doplňku Liquid Iron užívá přímý extrakt z listů rostliny Murraya koenigii, který poskytuje železo ve 100% přírodní formě.

přírodní formy 

Žádné GMO složky

Geneticky modifikované plodiny jsou nepřirozené. Vznikají primárně s cílem zvýšit výnos a jsou produktem agrochemického průmyslu. V produktech Viridian nikdy žádné GMO složky nenajdete.

žádné gmo 

Žádné ozařované složky

Ozařování potravin probíhá ionizujícím zářením (alfa, beta, gamma, rentgenovými paprsky,…) – tedy radioaktivním zářením za účelem deaktivace obsažených enzymů a živých biokultur, což prodlužuje trvanlivost. 

Bez živočišných složek

Živočišné složky nemusí být vždy na škodu, Viridian se však snaží mít co největší část svých produktů vhodných i pro vegany.

Bez umělých sladidel

Umělá sladidla mají být vhodnější alternativou cukru, ve skutečnosti se jedná o umělé  (syntetické) molekulární kombinace, které jsou pro naše tělo a životní prostředí nepřirozené. Proč konzumovat něco co do našeho těla a životního prostředí nepatří?

žádná sladidla 

Bez umělých barviv a konzervantů

Žádná umělá barviva, žádné konzervanty. V produktech Viridian nenajdete tyto ani žádná jiná umělá aditiva.

Bez stearanu hořečnatého, oxidu titaničitého a šelaku

Oxid titaničitý neboli titanová běloba se používá jako barvivo. Najdete ho v mnoha farmaceutických produktech, běžných doplňcích stravy, průmyslově zpracovaných potravinách, na tenisových kurtech, kde se tvoří bílé čáry kolem hřiště a také na raketě Saturn V, kde vypomohl jako venkovní nátěr. Stearan hořečnatý se používá jako lubrikant - zabraňuje zachytávání kapslí na výrobní lince. V kombinaci s vodou a mýdlem tvoří nerozpustnou látku, z níž se tvoří např. typické neodstranitelné prstence na vanách. Šelak je pryskyřice vylučovaná samičkou červce lakového, hmyzu žijícího v Indii. Pláty této pryskyřice se rozpouští v ethylalkoholu a vytváří tekutý šelak, který se používá jako lak a glazura. Tyto látky se běžně používají v doplňcích stravy, lécích a potravinách. V doplňcích Viridian je nenajdete.

stearan 

Ekologické lahvičky

Viridian používá skleněné lahvičky z takzvaného amber glass, které chrání obsah pře světlem a teplem. Zároveň je lze recyklovat nebo použít znova. Lze je také vrátit na našich prodejnách výměnou za slevu na další nákup. Víčko na lahvičkách je z recyklovatelného hliníku a pečeť na víčku z kukuřičného škrobu – Viridian nepoužívá žádné plasty.

ekologické lahvičky 

Žádný palmový tuk

Viridian je první značkou na světě certifikovanou programem  POFCAP – The Palm Oil Free Accreditation Programme. Ten garantuje, že značka nepoužívá palmový olej ve svých výrobcích ani při výrobě.DÁVKOVÁNÍ:

2 kapsle denně po jídle, zapijte dostatečně vodou.  

 

 

Počet denních dávek v balení:

30

 


VÝŽIVOVÉ ÚDAJE:

 2 kapsle obsahují (% RHP*)
 Vitamín B5 (pantothenan vápenatý)
 200 mg
 3333 %
 Hořčík (citrát)  25 mg  7 %
 Vitamín E (D-alfa tokoferol)  67 mg  558 %
 Beta karoten (Dunalliela salina)(poskytuje vitamín A 833 µg)  5 mg  104 %
 Draslík (citrát draselný)  25 mg  1 %
 Minerální směs askorbátů, z toho:
 82 mg
 
  Vitamín C (kyselina askorbová)
 65 mg
 81 %
  Vápník (askorbát vápenatý) 
 12 mg
 1,5 %
  Zinek (askornát zinečnatý)
 5 mg
 50 %
 Vitamín B3 (nikotinamid)
 50 mg
 312 %
 Zelený čaj extrakt Camellia sinensis (30 % polyfenolů)
 50 mg
 
 Železo (bisglycinát železnatý)  10 mg  71 %
 Triglyceridy se středně dlouhým řetězcem
 50 mg
 
 Selen (L-seleno-methionin)  200 µg  364 %
 Vitamín B1 (thiamin-hydrochlorid)
 20 mg
 1818 %
 Vitamín B6 (pyridoxin-hydrochlorid)
 20 mg
 1428 %
 Vitamín B2 (riboflavin)
 20 mg
 1428 %
 Cholin (bitartrát)  8 mg  
 Inositol
 20 mg
 
 Alfa lipoová kyselina
 20 mg
 
 Koenzym Q10
 10 mg
 
 Mangan (bisglycinát manganatý)
 1 mg
 50 %
 Bór (boritan sodný)
 500 µg
 
 Měď (citrát)  1 mg  100 %
 Chrom (pikolinát chromitý)
 400 µg
 1000 %
 Vitamín D3 (cholekalciferol) 400IU  10 µg  200 %
 Biotin
 200 µg
 400 %
 Kyselina listová
 200 µg
 100 %
 Jód (jodid draselný a kelp)
 150 µg
 100 %
 Vitamín B12 (deoxyadenosilcobalamin a methylkobalamin)
 100 µg
 4000 %
 Molybden (molybdenan amonný)
 50 µg
 100 %
 Vitamín K1 (fylochinon)
 5 µg
 7 %
 Celulózová rostlinná kapsle (hydroxypropyl methyl celulóza) 
*% referenční hodnoty příjmu vítaminů a minerálních látek 

SLOŽENÍ:

 

Ve 2 kapslích: vitamín B5 (pantothenát vápenatý) 200 mg (3333 %*), hořčík (citrát) 25 mg (7 %*), vitamín E (D-alfa tokoferol) 67 mg (558 %*), beta karoten (Dunalliela salina) (poskytuje vitamín A 833 µg) 5 mg (104 %*), draslík (citrát draselný) 25 mg (1 %*), minerální směs askorbátů [vitamín C 65 mg (81 %*), vápník 12 mg (1,5 %*), zinek 5 mg (50 %*)], vitamín B3 (niacinamid) 50 mg (312 %*), zelený čaj (Camellia sinensis) extrakt 50 mg (30 % polyfenolů), železo (bisglycinát železnatý) 10 mg (71 %*), triglyceridy se středně dlouhým řetězcem 50 mg, selen (L-seleno-methionin) 200 µg (364 %*), vitamín B1 (thiamin-hydrochlorid) 20 mg (1818 %*), vitamín B6 (pyridoxin-hydrochlorid) 20 mg (1428 %*), vitamín B2 (riboflavin) 20 mg (1428 %*), cholin (bitartrát) 8 mg, inositol 20 mg, alfa lipoová kyselina 20 mg, koenzym Q10 10 mg, mangan (citrát manganatý) 1 mg (50 %*), bór (boritan sodný) 500 µg, měď (citrát měďnatý) 1 mg (100 %*), chrom (pikolinát chromitý) 400 µg (1000 %*), vitamín D3 (cholekalciferol) 400IU 10 µg (200 %*), biotin 200 µg (400 %*), kyselina listová 200 µg (100 %*), jód (jodid draselný a kelp) 150 µg (100 %*), vitamín B12 (deoxyadenosilcobalamin a methylkobalamin) 100 µg (4000 %*), vitamín K1 (fylochinon) 5 µg (7 %), molybden (molybdenan amonný) 50 µg (100 %), rostlinná celulózová kapsle. Na bázi vojtěšky, spiruliny a borůvky.

 

*% referenční hodnoty příjmu.

 

 

 

UPOZORNĚNÍ:

 

Doplněk stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy, konzultujte s lékařem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování, neurčí-li lékař jinak. Není náhrada pestré stravy. Skladujte v chladnu a suchu, mimo dosah dětí.

5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
RK Avatar autora | 27.8.2018
Top multivitamín vhodný i pro vegany, lepší jsem nikde neobjevil, takže spokojenost na 100%
5
MM Avatar autora | 25.1.2018
Tento multivitamín používám dlouhodobě (přes rok) a úplně jsem se vyhnul všem nemocem. V předešlých letech jsem měl často problémy s nachlazením a chřipkami. Opravdu mi to pomohlo již minulý rok a letos to vypadá zatím taky dobře :-)
Nevyplňujte toto pole:
TL Avatar autora 30.8.2021 19:20
Dobrý den, používám tento doplněk již řadu měsíců a chci se zeptat, zda je vhodné v užívání dávat nějakou pauzu, nebo můžu brát pořád? Děkuji
Odpovědět
F Avatar autora 30.8.2021 19:22
Dobrý den, je možné užívat dlouhodobě bez pauzy.
JK Avatar autora 16.8.2018 18:57
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je pro tento vitaminový doplněk vhodný? Běžně neužívám žádné vitamíny ani nic podobného. V poslední době trpím dost únavou, spánku mám dostatek, ale často se budím, fyzicky náročnou práci vyloženě nemám, jen stres je trošku vyšší v poslední době. Případně, zda by jste mi doporučili ještě něco na větší psychickou pohodu. Děkuji, Jana Keprlíková
Odpovědět
F Avatar autora 16.8.2018 19:02
Dobrý den, ano, kvalitní multivitamín, multiminerál a antioxidant by ve Vaší situaci byl měl být asi základ. Případně bych doporučil na únavu ještě kvalitní hořčík - u nás je nejoblíbenější Reflex Albion Magnesium, případně Magnesium Citrate (může být od Viridian jako tento výrobek nebo například Myotec (vychází cenově lépe ve stejné kvalitě). Co se týče psychické pohody, výbornou volbou je Rhodiola Rosea (opět může být Viridian, nebo například Vemoherb).

Britská společnost Viridian Nutrition představuje přístup k výrobě vitamínů a doplňků stravy, který je založen na etických principech a odpovědnosti. S důrazem na tři základní pilíře – kvalitu a čistotu produktů, podporu charitativních projektů a ochranu životního prostředí – si Viridian klade za cíl nabízet zákazníkům nejen zdravotní přínos, ale i dobrý pocit z eticky správné volby. 99% výrobků značky splňují náročné požadavky certifikace KOSHER. 40 % produktů nese certifikaci jako 100% organické od Soil Association. Viridian se zavazuje k transparentnosti svých procesů, což zahrnuje používání 100% bioaktivních složek v kapslích rostlinného původu, bez problematických aditiv. Společnost se rovněž vyhýbá genetické modifikaci, ozařování a tabletování svých produktů, čímž zajišťuje, že všechny složky pocházejí z nejčistších možných zdrojů. Adresa: Viridian International Ltd, 15 High March, Daventry, Northamptonshire NN11 4HB, Velká Británie. Exkluzivní distributor pro ČR a SR: ForActiv.cz.

Viridian logo