L-Lysine 90 kapslí

357 Kč
skladem

L-Lysin je základním stavebním kamenem všech bílkovin v lidském těle a představuje velmi důležitou aminokyselinu pro růst svalové hmoty (proteosyntéza).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esenciální aminokyselina L-Lysin v organické (fermentované) formě

L-Lysin je základním stavebním kamenem všech bílkovin v lidském těle a představuje velmi důležitou aminokyselinu pro růst svalové hmoty (proteosyntéza). Přítomnost dvou aminoskupin v molekule Lysinu, umožňuje velké množství interakcí, především s peptidy a proteiny svalových vláken. Lysin hraje také důležitou roli při regeneraci tkání a při produkci hormonů, enzymů a obranných látek.
 
Esenciální aminokyselina Lysin, je navíc základním stavebním kamenem aminokyseliny karnitinu (odbourávání tuku), dále hydroxylysinu, který je důležitou komponentou vazů a chrupavek. Lysin může být dále přeměněn v jednostupňovém procesu na kyselinu glutamovou, tedy glutamin.  Lysin se také podílí na regeneraci zásob BCAA z BCKA v jaterní tkáni.
 
Lysin je společně s Leucinem jedinou dvojicí tzv. ketogenních aminokyselin, tedy aminokyselin, které mohou být přeměňovány přímou cestou na makroergní sloučeninu Acetylkoenzym A, který je startovním článkem tzv. Citrátového cyklu. Z jedné molekuly Acetylkoenzymu A, vzniká v citrátovém cyklu 12 molekul ATP = buněčná energie.
 
Lysin je esenciální aminokyselinou, proto ho lidský organismus nedokáže syntetizovat  a musí být do organismu dodáván potravou.

 


DÁVKOVÁNÍ:

Berte 1 - 3 kapsle denně s jídlem, zapijte dostatečně vodou.
 


VÝŽIVOVÉ ÚDAJE:

  1 kapsle obsahuje
L-Lysin 500 mg

 

 

SLOŽENÍ:

V 1 vegetariánské kapsle: L-Lysin 500 mg, obal kapsle (hydroxypropyl methyl celulóza) na bázi vojtěšky (8,4 mg), spiruliny (2,8 mg) a borůvky (2,8 mg).

  

UPOZORNĚNÍ:

Doplněk stravy. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy, pokud není doporučeno lékařem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování, pokud není lékařem určeno jinak. Není náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v chladnu a suchu.

5
11x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JJ Avatar autora | 31.1.2024
Vyzkoušela jsem kvůli oparům a funguje skvěle. Tento lysin jsem doporučila i známým a všichni byli spokojení.
5
ES Avatar autora | 8.5.2023
Spokojenost, působí efektivně. Určitě doporučuji.
5
Avatar autora | 31.8.2021
máme ho krátce, zakoupeno na základě doporučení, že se jedná o velmi kvalitní a účinný produkt
5
JH Avatar autora | 8.8.2021
funkční, kvalitní
5
OT Avatar autora | 24.7.2021
Jsem spokojená, mám krátce, takže úplně nepoznám..
5
HP Avatar autora | 25.6.2021
Velice účinný doplněk stravy
5
HP Avatar autora | 31.8.2020
Lysin používám na opary, můžu jen doporučit.
5
GH Avatar autora | 22.5.2018
Výborný na trávení a na opary.
5
JZ Avatar autora | 5.11.2017
používám lysin proti oparům a funguje perfektně
5
Avatar autora | 14.6.2017
Skvělá kvalita za dostupnou cenu
Nevyplňujte toto pole:
RH Avatar autora 8.5.2018 16:10
Dobrý den, začal jsem asi před dvěma měsíci užívat arginin a bohužel se mi začali často dělat opary. Zjišťoval jsem info a údajně se to při užívání argininu může stát. Teď jsem dohledal informaci, že když se společně s argininem užívá lysin, tak by to mělo na opary naopak pomoci. Jen prosím o potvrzení, že tomu opravdu je, protože u produktu jsem tuto vlastnost napsanou neviděl. Děkuji
Odpovědět
F Avatar autora 8.5.2018 16:12
Dobrý den, ano, lysin se používá mimo jiné i pro tyto účely a často právě při současném užívání lysinu s argininem tyto problémy vymizí nebo se aspoň vyskytují ve výrazně menší míře.

Britská společnost Viridian Nutrition představuje přístup k výrobě vitamínů a doplňků stravy, který je založen na etických principech a odpovědnosti. S důrazem na tři základní pilíře – kvalitu a čistotu produktů, podporu charitativních projektů a ochranu životního prostředí – si Viridian klade za cíl nabízet zákazníkům nejen zdravotní přínos, ale i dobrý pocit z eticky správné volby. 99% výrobků značky splňují náročné požadavky certifikace KOSHER. 40 % produktů nese certifikaci jako 100% organické od Soil Association. Viridian se zavazuje k transparentnosti svých procesů, což zahrnuje používání 100% bioaktivních složek v kapslích rostlinného původu, bez problematických aditiv. Společnost se rovněž vyhýbá genetické modifikaci, ozařování a tabletování svých produktů, čímž zajišťuje, že všechny složky pocházejí z nejčistších možných zdrojů. Adresa: Viridian International Ltd, 15 High March, Daventry, Northamptonshire NN11 4HB, Velká Británie. Exkluzivní distributor pro ČR a SR: ForActiv.cz.

Viridian logo