Chaga Vege 60 kapslí

190 Kč
skladem

Čaga obsahuje cenné polysacharidy, vitamíny, minerály a enzymy, které posilují činnost imunitního systému. Houba má navíc protizánětlivé vlastnosti, podporuje trávení, posiluje výkonnost, napomáhá vyživovat játra, ledviny, srdce, čistí krev a odstraňuje z těla škodlivé toxiny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čaga obsahuje cenné polysacharidy, vitamíny, minerály a enzymy, které posilují činnost imunitního systému.

Houba má navíc protizánětlivé vlastnosti, podporuje trávení, posiluje výkonnost, napomáhá vyživovat játra, ledviny, srdce, čistí krev a odstraňuje z těla škodlivé toxiny.

Chaga patří do skupiny tzv. medicinálních hub, protože obsahuje účinné látky a má prospěšný vliv na zdraví. Jedná se o dřevokaznou chorošovitou houbu, která roste, respektive parazituje na kůře listnatých stromů (nejčastěji břízy, buků, dubů, ale jilmů, olší, topolů a jeřabin).
Chaga kmen stromu napadne a obrůstá jeho kůru zvenčí i zevnitř. Ze stromu pak postupně vysává všechny důležité živiny a energii, díky čemu jich také velké množství sama obsahuje.
Chaga má dva druhy plodnice – dokonalé a nedokonalé (imperfektní). Dokonalé plodnice mohou pokrývat až polovinu obvodu kmene stromu a mají hnědou barvu a žlutohnědé podhoubí. Nedokonalé plodnice jsou menší a mohou se dožívat až několika desítek let. Starší plodnice jsou tmavší a mívají popraskaný povrch.
Plodnice se začínají tvořit až v době, kdy strom odumírá a podhoubí čagy tvoří podstatnou část jeho kmene.

Nejžádanější je čaga rostoucí na bříze, která má mít nejsilnější léčivé účinky.
Čagu není možné pěstovat, jedná se pouze o přírodní produkt divoce rostoucí v přírodě, kde se sbírá.

Čaga je houba, která se používá pro své očišťující vlastnosti – čistí krev, játra, regeneruje orgány a žlázy.
Sibiřská čaga uchovává mladost, podporuje zdraví a dlouhověkost. Díky svým účinným ochranným vlastnostem a vysokému stupni bezpečnosti je vedena jako „bylina prvotřídní kvality“. Je rovněž považována za vynikající ledvinové tonikum. Sibiřská čaga je velmi mocný antioxidant. Studie ukazují, že je mnohem účinnější čistič volných radikálů než téměř všechny další známé antioxidanty.

Čaga působí jako potravinová bylina a jedinečný výživový bylinný adaptogen (metabolický regulátor, který zvyšuje schopnost organismu adaptovat se na faktory okolního prostředí a odolávat stresu), bojovník s rakovinou, modulátor imunitního systému, anti-tumorový prostředek na podporu zdravé funkce jater, prostředek k posílení žaludečně-střevního traktu, dlouhověkosti, genové ochrany (štít DNA).

Člověk by měl užívat sibiřskou čagu, protože obsah melaninu v ní obsažený ovlivňuje, chrání a zlepšuje sluch, zrak, šišinku mozkovou, nadledvinky, nervový systém, pokožku, imunitní systém. Melanin také chrání DNA a jeho vliv na nervový systém z něj činí jednu z nejdůležitějších biologických sloučenin, důležitou pro udržení mentálního zdraví a dokonce pro rozvoj hlubších úrovní vědomí a inteligence. Čaga zlepšuje kouzlo našeho života, přičemž můžeme současně profitovat ze zdravého trávení, uzdravování, výživy a dlouhověkosti.

Také používání melaninu při dietách (v podobě Čagy) má velmi příznivé zdravotní účinky na orgány a části lidského těla.

DÁVKOVÁNÍ:

Užívejte 1 kapsli denně před jídlem nebo s jídlem.

 

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE:

v 1 dávce:
Chaga extrakt: 600 mg
 - obsahuje polysacharidy (40%) 240 mg

 

 

SLOŽENÍ:

Extrakt z houby Inonotus obliquus (Rezavec šikmý) standardizovaný na 40 % polysacharidů, obal kapsle (plnidlo: hydroxypropylmethylcelulóza).

 

UPOZORNĚNÍ:

Doplněk stravy. Není určeno pro děti, mladistvé, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a chladu. Může obsahovat stopy mléka, vajec, lepku, sóji, ořechů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ostrovit logo

Cenově dostupná sportovní výživa a doplňky stravy a široká nabídka zajímavých produktů - to je výrobce Ostrovit, jehož výrobky jsou vhodné pro všechny výkonnostní kategorie sportovců i běžnou populaci, která se zajímá o zdravý životní styl. Adresa: Ostrovit sp. z o.o., ul. Sitarska 16, 18-300 Zambrów, Polsko. Distributor: Pavel Trampota  alej Svobody 27, 32300 Plzeň.