L-Glutamine 500g (fermentovaný)

Tip
Značka: MyoTec
448 Kč 90 Kč / 100 g
skladem

Přípravek k doplnění aminokyseliny L-glutaminu (získané fermentační technologií) do organismu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

L-GLUTAMINE
 
- L-glutamin získaný fermentační technologií
- 100% čistý L-glutamin super-prémiové kvality
- Svalová hmota, regenerace, trávící systém, imunita
- Perfektní pro funkční trénink, fitness, crossfit i klasický bodybulding, vytrvalostní sporty
 
 
Svalová hmota a regenerace
 
Při intenzivní fyzické zátěži dochází ve svalech k tzv. katabolickým procesům, při nichž vzniká buněčná energie, zároveň však dochází k rozpadu látek. Aby tělo zabránilo nadměrné degradaci svalové hmoty při fyzické zátěži, přirozeně produkuje látky podporující regeneraci a také proteosyntézu. Na předním místě mezi nimi je glutamin, aminokyselina tvořící až 60% aminokyselin v kosterním svalstvu. Při zvýšené zátěži vlivem intenzivního tréninku (popř. i nezdravého životního stylu nebo nadměrného stresu) však tělo nestačí samo jeho potřebu pokrývat. Syntéza glutaminu v takovém případě probíhá na úkor syntézy jiných aminokyselin, dochází i k čerpání glutaminu ze svalů, a proto i k degradaci svalové hmoty. Proto se velmi vyplatí jej suplementovat. Je tím pozitivně ovlivněna regenerace, ale také proteosyntéza.
 
 
 
Imunitní systém a regenerace
 
Z kyseliny glutamové, cysteinu a glycinu je v těle vytvářen glutathion, jeden z nejsilnějších antioxidantů. Jeho vlastnosti přímo souvisí s potlačením činnosti tzv. volných radikálů. Při jejich nadměrném výskytu v organismus vzniká tzv. oxidační stres, který je z dlouhodobého hlediska výchozím stavem pro předčasné stárnutí organismus a rozvoj většiny onemocnění. Při nedostatečné schopnosti těla činnost volných radikálů potlačovat také klesá obranyschopnost organismu, který je náchylnější k různým bakteriálním, virovým či jiným infekcím.
 
 
Trávící systém
 
Z glutaminu je z velké části tvořena střevní sliznice. A protože od našeho trávícího systému a zejména stavu střev se odvíjí náš celkový stav, je péče o ně naprosto nezbytnou součástí péče o celé tělo. Střevní sliznice může být poškozena zejména nekvalitní stravou, nadměrným užíváním léků, konzumací alkoholu, dlouhodobým stresem nebo emočním vypětím. Kvůli poškozené střevní sliznici pak do organismu pronikají nežádoucí látky a snižuje se celková kondice včetně fyzické výkonnosti. Pokud však máme střeva v pořádku, lépe vstřebáváme doplňované makro i mikronutrienty a naše celková kondice roste.
 
 
Proč volit fermentovaný L-glutamin
 
Doporučujeme upřednostnit tzv. fermentovanou formu L-Glutaminu, před tzv. syntetickou formou, která může obsahovat díky chemickému způsobu produkce zbytky těkavých organických nečistot a nežádoucích (často toxických) R-forem.  Naopak L-Glutamin pocházející z mikrobiální fermentace patří k nejvyužitelnějším přírodním produktům garantujícím maximální čistotu a splňující navíc koncept „Green Enviromental Protection“.  Z výše zmíněných důvodů je syntetická produkce aminokyselin v mnoha zemích, jako je např. Japonsko, nebo Korea zakázána. Povolena je naopak např. v USA, nebo Číně. Syntetická produkce aminokyselin je až o 50% levnější než přírodní cesta, tedy fermentační technologie.

 

 

DÁVKOVÁNÍ:

Během tréninkových dnů je základní denní dávka 5 g po tréninku. Další dávku 5 g můžete zařadit večer před spaním. V netréninkovém období můžete zařadit pauzu nebo pokračovat v pravidelném dávkování, a to 2x denně 5 g. Druhou dávku užijte večer před spaním.

 

Počet dávek v balení:

100 x 5 g

 

Optimální doba užívání:

- během dne  

- po tréninku    

- před spaním

 

NUTRIČNÍ HODNOTY:

  ve 100 g
Energetická hodnota
1700 kJ / 400 kcal
Tuky
< 0,1 g
  z toho nasycené mastné kyseliny
< 0,1 g
Sacharidy
< 0,1 g
  z toho cukry
< 0,1 g
Bílkoviny
100 g
Sůl
< 0,1 g
   
L-Glutamin
100 g

 

 

SLOŽENÍ:

L-Glutamin 100 % (zdroj fermentace)

 

UPOZORNĚNÍ:

Doplněk stravy. Není určeno pro děti, mladistvé, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a chladu při teplotě do 21°C, mimo přímé sluneční záření.

 

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
OP Avatar autora | 12.11.2022
Naprosto zásadní věc pro celou řadu sportovců. Glutamin společně s kreatinem beru jako nejlepší dva suplementy, když nebudu počítat základy jako protein a vitamíny.
5
LH Avatar autora | 18.12.2020
Dárek pro syna k Ježíšku, kvalitní a jistě potěší.
5
TV Avatar autora | 10.2.2018
Kvalitní fermentovaný glutamin. Stále mne překvapuje kolik lidí vůbec u aminokyselin neřeší jak je vyroben a koupí nejlevnější šmejd na trhu s tím, že je to přece to stejné...no to opravdu není. Cením, že Myotec jde jako jeden z mála cestou kvality.
Nevyplňujte toto pole:
PZ Avatar autora 7.11.2022 12:20
Dobrý den, míchá se normálka do čisté vody nebo? Děkuji.
Odpovědět
F Avatar autora 7.11.2022 12:21
Dobrý den, ano, glutamin míchejte s vodou. Případně můžete třeba přidat do proteinu, pokud máte...
HK Avatar autora 17.2.2019 19:01
dobrý den, je lepší volit takovýto glutamin bez příchutě nebo nějaký ochucený? nebo je to úplně jedno? děkuji
Odpovědět
F Avatar autora 17.2.2019 19:03
Dobrý den, upřednostnil bych čistý glutamin bez příchutě (ideálně fermentovaný). Ochucené navíc obsahují právě ty dochucovadla, sladidla apod. - ty Vám nic nedají, kromě té chuti.

S velkou radostí vám představujeme produkty od MyoTec. Český projekt s jasnou filozofií - nejvyšší možná preciznost, kvalita a poctivost. Pokud bychom měli doporučit toho nejlepšího výrobce na českém trhu sportovní výživy, bude to MyoTec. Nebývalá kvalita, čistota a funkčnost - to je MyoTec. Zapomeňte i vy na marketingové produkty špatné kvality a poznejte opravdu seriózní sportovní výživu. Adresa: ForActiv.cz, s.r.o., Plotní 75, 602 00, Brno.

myotec sportovní výživa