Kdo je Jillian Michaels?

Jillian Michaels (pravým jménem Jillian Leigh McKarus) se narodila 18. února 1974 v Los Angeles. Dnes patří mezi nejznámější, nejžádanější a nejoblíbenější americké trenéry. Popularitu si získala především díky účasti v reality show o hubnutí – The Biggest Loser, Losing it with Jillian. Vydala několik DVD, napsala několik knih (o cvičení, stravě, osobním rozvoji), které se staly bestsellery. Její cvičební programy jsou nesmírně populární. Nejznámějším se stal 30 day shred. Nejúspěšnější knihou potom Making the Cut.

 

Sama se ovšem za žádného fitness guru nepovažuje:

,,Je legrační jak si mě lidé zaškatulkovali jako autoritu přes fitness. Takovou autoritu si představuji jako někoho, kdo chodí ve cvičebním oděvu, pořád se někde potí, je závislý na endorfinech a po cvičení popíjí koktejly. Já taková nejsem ani náhodou. Nedělám fitness. Cvičení je jen jeden z nástrojů, jimiž pomáhám lidem vybudovat si lepší život.´´

 

Jillian prožívala těžké dětství, rodiče se rozvedli. Sama přiznává, že svého otce nenáviděla a tato nenávist ji poháněla k úspěchu. Chtěla být bohatší a silnější než on.

V sedmnácti začala cvičit, protože si připadala silná. Díky bojovému umění se z tlusté holky stala pružná holka – a na konci dospívání už z posilovny nevytáhla paty. Když trénovala na černý pás a běhala po zdi se jí někdo zeptal, zda je trenérka. Odpověděla ,,Jasně, naučím Vás to´´. To byl její začátek jako trenérky.

Když jí bylo něco mezi dvaceti a třiceti, strávila několik let u talentové agentury, jelikož se snažila stát se hollywoodskou agentkou. Nakonec ji vyhodili a tak se musela vrátit na dráhu osobní trenérky. Časem se ale ukázalo, že právě díky vztahům navázaným v prostředí showbyznysu získávala klienty mezi celebritami a osobami ze zábavního průmyslu.

Později otevřela vlastní fitness centrum. Díky doporučení kamaráda dostala šanci účinkovat v reality show NBC o hubnutí The Biggest Loser. Od té doby se stala Jillian Michaels známou široké veřejnosti.

 

Další články z kategorie Osobnosti

Všechny kategorie článků