Jak vybrat správný Tribulus Terrestris?

Jedná se o výtažek z rostliny nazývané kotvičník zemní. Nejčastěji se využívá pro zvýšení tvorby vlastního testosteronu (až o 30%).

 

Ovšem není tribulus jako tribulus. Pro správný výběr je nejdůležitějším údajem obsah protodioscinu (nezaměňovat s celkovým obsahem saponinů). Věřte, že pokud údaj o obsahu protodioscinu na obalu chybí, nebude nijak závratný. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejdůležitější informaci, tak pokud se výrobce má čím pochlubit, učiní tak.

Obsah se liší podle druhu rostliny, oblasti pěstování atd. Známý je fakt, že nejlepší tribulus pochází z Bulharska, ale ani tím není zaručen vysoký obsah protodioscinu. Také proto je údaj na výrobku velmi důležitý. Řekněme, že při obsahu vyšším než 45% se již jedná o velmi kvalitní výrobek.

 

Pozitivní vlastnosti:

- zvyšuje vlastní produkci testosteronu

- podporuje spermogenezi

- zvyšuje libido

- u žen podporuje normální vývoj vajíčka ve vaječníku

 

 

Dávkování:

Denní dávka je 10-15 mg na 1 kg tělesné hmotnosti.

 

TIP: V podstatě jediným produktem s garantovaným vysokým obsahem protodioscinu na trhu je bulharský tribulus terrestris od společnosti Vemoherb. Můžete také vyzkoušet zesílenou verzi Tribulus Terrestis MAXX, která obsahuje stejný tribulus, ale je doplněná o další účinné látky s podobným zaměřením. 

 

 

 

Další články z kategorie Doplňky stravy

Všechny články