elete Citrilyte 60ml

247 Kč 412 Kč / 100 ml
skladem

Originální koncentrát elete Citrilyte Add-InTM v lehké citronové příchuti (naturální zdroj), s účinným obsahem ionizovaných minerálů (eleteTM) z vnitrozemského solného jezera Great Salt Lake (Utah).

Detailní informace

Detailní popis produktu

elete Citrilyte Add-InTM - koncentrát pro iontový nápoj s mírně kyselou citronovou příchutí 
 
 
Originální koncentrát elete Citrilyte Add-InTM v lehké citronové příchuti (naturální zdroj), s účinným obsahem ionizovaných minerálů (eleteTM) z vnitrozemského solného jezera Great Salt Lake (Utah). Produkt je obohacen o malé aditivum ve vodě rozpustného zinku (přírodní zdroj - hornina). Bezkonkurenční kvalita, čistota a funkčnost s více než padesátiletou tradicí a dobrým jménem přímého výrobce.
 
100% naturální, lehké citronové aroma pomáhá mírnit žíznivost, zároveň je nekalorickým zdrojem buněčné energie ATP (je zapojená do Citrátového cyklu) a v neposlední řadě zlepšuje chuť doplňku = příjemný efekt nakrájených plátků citronu v čisté vodě.
 
Minerály eleteTM vytváří v kombinaci s čistou vodou tzv. funkční iontový nápoj, který je nabitý všemi důležitými elektrolyty. Samozřejmostí je nulový obsah kalorií, produkt je bez cukru, bez umělých sladidel a dalších balastních složek.
 
Voda s elektrolyty eleteTM byla klinicky testována v extrémních podmínkách a bylo zjištěno, že výrazně optimalizuje hydrataci a hospodaření s vodou během intenzivního fyzického výkonu.
 
Základ eleteTM tvoří kombinace hlavních elektrolytů v ionizované formě a jedinečných poměrech = ionizovaný sodík, ionizovaný draslík, ionizovaný hořčík a chloridové ionty. Bonusem je přirozený obsah desítek dalších důležitých minerálů a stopových prvků daných matkou přírodou, které celkový účinek umocňují.
 
Využití iontového nápoje elete Citrilyte Add-InTM
 
 1. Vrcholový a rekreační sport (běh, cyklistika, hokej, fotbal, funkční trénink atd..) = intenzivní výkon a optimální hydratace, přeměna buněčné energie, optimální funkce svalových vláken, prevence křečí.
 2. Vysoké vnější teploty - zmírnění žíznivosti (sauna, práce v horku, letní období atd..) = optimální hydratace při vysokých ztrátách elektrolytů v potu, optimální funkce svalových vláken, prevence křečí.
 3. Zadržování vody a nerovnováha minerálů v těle (nadměrná konzumace alkoholu, kávy, cyklus u žen atd..) = optimalizace tzv. sodíkovo-draslíkové pumpy, vyloučení přebytečné vody, optimální hydratace a hospodaření těla s vodou.
 4. Soustředění a koncentrace (kancelář, studium atd..) = optimalizace přenosu nervových vzruchů, činnost mozku, optimální hydratace.
 
Hlavní benefity iontového nápoje elete Citrilyte Add-InTM
 
 • 100% přírodní složení + komplexní zdroj
 • Příjemná, mírně kyselá citronová příchuť (naturální zdroj)
 • Vnitrozemská sůl z jezera Great Salt Lake v Utahu
 • Okamžitě doplňuje všechny důležité elektrolyty
 • Přirozený obsah desítek minerálů a stopových prvků
 • Optimální obsah draslíku a sodíku 1:1
 • Ionizované formy minerálů = elektrolyty
 • Optimální hydratace - snížení potřeby konzumace vody o 40 % (!)
 • Optimální rovnováha vody v těle
 • Obnova minerální rovnováhy, okamžitý i dlouhodobý efekt
 • Lze přidat do vody, jakéhokoli nápoje (i kávy) nebo jídla
 • Pravděpodobně nejlepší směs elektrolytů na trhu
 • Obohaceno o mírné aditivum rozpustného zinku
 • Bez cukru, bez sladidel, bez jakýchkoli syntetických přísad
 • Certifikace Informed Sport Choice = bez obsahu dopingových látek (WADA)
 • Certifikace NSF a GMP

elete_1

 
Optimalizace vnitřní rovnováhy minerálů a vody = snížení potřeby konzumované vody o 40 %
 
Klinická studie ukazuje, že Elete může snížit množství vody potřebné k hydrataci o více než 40 %. Jde o významný benefit, pokud zvážíme, jak je voda těžká pro nošení s sebou a že poznatek vzešel ze studie s hasiči lesních požárů v Kalifornii. Studie proběhla v létě 2008 na University of Montana - 8 hasičů dostávalo během pěti dnů intenzivního boje s lesním požárem vodu s přidaným Elete, zatímco jiných 8 dostávalo čistou vodu. Výsledky byly ohromující - skupina s vodou obohacenou o Elete potřebovala pro efektivní hydrataci vypít průměrně o 42,6 % méně tekutiny. Jinak řečeno, hasiči s čistou vodou museli vypít o 74 % vody víc, aby dosáhli stejné úrovně hydratace jako ti, co pili vodu obohacenou o Elete. (Zdroj: https://eletewater.co.uk/blogs/research/8029117-electrolyte-additives-for-hydration, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18715125/)
 
Poměr sodíku a draslíku 1:1
 
V běžných sportovních iontových nápojích je zastoupen pouze sodík, nebo jeho množství výrazně převažuje nad obsahem draslíku (3 až 4 násobek). Jedná se o tzv. původní generaci iontových nápojů, která nepočítá s nadměrným příjmem sodíku v běžné stravě, který je běžně až desetinásobný. Pokud připočteme tento fakt, může být zaděláno na velký problém, kterým je např. nerovnováha tekutin v těle, snížená výkonnost atd... Koncentrát eleteTM obsahuje sodík a draslík v optimálním poměru 1:1. Proč je to důležité? Vlastnosti těchto dvou minerálů souvisí s rovnováhou tekutin v mezibuněčném a buněčném prostoru (tzv. sodíkovo-draslíková pumpa). Sodík přitahuje vodu do mezibuněčného prostoru, zatímco draslík do buněčného. Jednoduše dochází díky přísunu těchto dvou ionizovaných minerálů k ideální optimalizaci obsahu tekutin a minerálů v těle. Nadměrný a jednostranný příjem sodíku (kvůli průmyslově upravené stravě a konzumaci jednoduché kuchyňské soli) vede k oteklosti a k nadměrnému zadržování vody v mezibuněčných prostorech. Vysoký příjem sodíku také souvisí s vysokým krevním tlakem. Důležitou funkcí draslíku je tedy hydratace vnitřního prostoru buňky a také přenos energie. Při nedostatku draslíku jsou tyto vlastnosti zpomalené, přichází slabost a snížení výkonnosti.
 
 
 
Využití Elete pro specifické aktivity
 
Sportovci si Elete zamilují, protože jim pomůže doplnit esenciální elektrolyty, které během výkonu ztrácí, aniž by museli konzumovat všechen cukr a kalorie, které jsou běžné ve většině sportovních nápojů. Elete také nezpůsobuje mnoho z negativních vedlejších účinků jako žaludeční křeče nebo nevolnost, které mohou nastat při konzumaci běžných sportovních nápojů s cukrem. Protože je Elete elektrolytový koncentrát, umožňuje sportovcům konzumovat sacharidy v množství a způsobem, který jim nejlépe vyhovuje, a ne jako "přílepek" k elektrolytovému nápoji. Fitness komunita, běžci, cyklisté i hikeři, ti všichni mohou z Elete výrazně benefitovat.
 
Fitness
 
Nadšenci do fitness často sledují svoji hmotnost. Zůstat hydratovaný s pomocí běžných sportovních drinků tak může být takřka nemožné. Mnoho sportovních drinků obsahuje vysoké množství cukru a kalorií, proto komplikují sledování kalorického příjmu. Mnoho sportovních drinků také obsahuje jen jeden nebo dva elektrolyty. Elete poskytuje čtyři hlavní elektrolyty (draslík, hořčík, sodík, chlorid), desítky minerálních + stopových prvků a představuje tak skvělou alternativu bez kalorií a syntetických přísad.
 
 
Běh
 
Běžci a triatlonisti jsou obzvláště náchylní k dehydrataci a sníženým hladinám elektrolytů. Může nastat hyponatrémie, stav nízkého sodíku v krvi. Nastává při příliš vysoké konzumaci vody a nedostatečné konzumaci elektrolytů.
V průběhu maratonu nebo jakéhokoli dlouhého běhu je nezbytné doplňovat vodu a elektrolyty zároveň, oboje však může být obtížné. Mnoho běžců nemá rádo vedlejší účinky sportovních drinků jako jsou žaludeční bolesti nebo nevolnost a zároveň se obávají, zda pitím pouhé vody doplňují dostatek elektrolytů.
Elete je v tomto směru ideální, protože doplní potřebné mierály a zároveň vodu a může být konzumováno během a nebo po výkonu. Elete nedráždí žaludek, což je běžné u mnoha elektrolytových produktů a poskytuje veškeré minerály a stopové prvky, které jsou pro výkon potřeba.
 
 
Cyklistika
 
Během dlouhé, intenzivní jízdy anebo horkého počasí je kritický důležité zůstat hydratovaný. Přidejte do své láhve s vodou elete Citrilyte Add-InTM, abyste tělu dodali potřebné elektrolyty.
 
 
Hiking, trekking, backpacking
 
Vyrážíte na túru? Nezapomeňte přibalit elete Citrilyte Add-InTM. Přidejte do své láhve s vodou elete Citrilyte Add-InTM, abyste tělu dodali potřebné elektrolyty.
 
 
Sedavé zaměstnání
 
Proč při sedavém zaměstnání potřebujeme hlídat doplňování elektrolytů a hydrataci? Je to jednoduché - kancelářská práce je obvykle spojená s konzumací kávy nebo čajů, které jsou diuretické a odplavují tak z těla kromě vody i minerály. Dochází tak k postupnému zhoršení koncentrace. Elektrolyty mají kromě práce svalů souvislost i s činností mozku. Není nic jednoduššího než to vyzkoušet - přimíchejte si do vody eleteTM a uvidíte, jak se vám po chvilce zlepší soustředění a myšlení.
 
 
Velké solné jezero
 
Minerály obsažené v eleteTM pocházejí z Velkého Solného jezera v Utahu. Jde o největší slané jezero na západní polokouli, leží v severní části státu Utah a bývá nazýváno Americké Mrtvé moře. Tři přítoky do něj každý rok přináší okolo 1,1 milionu tun minerálů, mnohem větší pozůstatek však jezero má ještě z prehistorických dob. A protože jezero nemá žádný úbytek vody kromě vypařování, minerály se zde kumulují a vytváří velmi vysokou salinitu - mnohonásobně vyšší než má moře. Salinita Velkého Solného jezera se pohybuje mezi 5 až 27 %, moře má v průměru 3,5 %. Díky tomu i plavání v jezeře působí jako vznášení. Oproti mořské vodě má voda ze Solného jezera více draslíku a méně vápníku.
Velké Solné jezero mělo v roce 2021 změřenou plochu 2500 km2. I když se postupně zmenšuje, je stále obrovskou vodní plochou. Přitom je pozůstatkem prehistrorického Jezera Bonneville, které mělo během Pleistocénu okolo 58 000 km2.
 
elete_2 
 
O značce eleteTM a společnostech MRI a MRI (UK)
 
Za značkou eleteTM stojí americká rodinná firma Mineral Resources International. První krůčky k jejímu založení přišly v roce 1968, kdy si zakladatel Hartley Anderson přečetl sérii novinových článků od Dr. Cranea, který publikoval úžasné výsledky od lidí, kteří denně pili malé množství mořské vody. Dr. Crane přišel s teorií, že vysoký obsah minerálů a stopových prvků v mořské vodě pomáhá zásadním způsobem lidskému organismu. Hartleyho tyto články zasáhly jako blesk z čistého nebe, žil totiž blízko Velkého Solného jezera v Utahu. Spolu se svojí ženou tak začali zkoumat složení vody v jezeře. Andersonovi brzo objevili, že jde o čistší zdroj těch samých minerálů a stopových prvků, o kterých mluvil Dr. Crane, ale 6x až 10x koncentrovanějších než běžná mořská voda. Spolu s přáteli proto začali každý den konzumovat malé množství této vody a už za pár dní si začali všímat výrazných výsledků.
 
V roce 1969 pak založili Mineral Resources International (MRI) a začali prodávat první produkt, který nazvali Inland Sea Water. Brzo začla poptávka po více koncentrovaném produktu s menším obsahem sodíku, proto Andersonovi vyvinuli jejich vlajkovou loď známou jako Anderson’s Sea M.D. nebo Ionique Concentrated Mineral Drops. Toho dosáhli díky 100% přírodní metodě slunečního vypařování a procesu srážení, který zachovává minerály a stopové prvky a odstraňuje 99 % sodíku. Získávání a zpracování těchto ionizovaných minerálů probíhá s obrovskou péčí a zaujetím, protože jinak by nebylo ani možné získat takové výsledky.
 
MRI postupně vyvinula řadu produktů připravených pro cílové zákazníky. Díky extenzivnímu výzkumu minerálů a stopových prvků pak Andersonovi přišli na zásadní fakta:
 
 • Lidé intenzivním zemědělstvím za posledních 40 let způsobili velké škody
 • Půda je výrazně ochuzená o minerály
 • Pokud nejsou minerály v půdě, jednoduše nejsou ani v jídle, které jíme, pokud je tam nepřidáme
 • Nedostatek minerálů způsobuje široce rozšířené problémy
 • Nicméně – to, že je půda vytěžená znamená, že moře a jezera jsou o minerály obohacená
 • Doplnění minerálů pocházejícího z Velkého Solného jezera je tak ideální řešení
Od založení MRI uplynulo už víc než 50 let. Druhá a třetí generace Andersonovy rodiny převzala pochodeň a pokračuje v rodinné tradici, která je mnohem víc než jen obchodem – je láskou a životním posláním. S péčí získávané minerály zlepšují život mnoha lidem po celém světě, rádi bychom proto nabídli i vám, abyste je vyzkoušeli a těžili z benefitů, které nabízejí.
 
 
O MRI (UK)
 
Společnost MRI (UK) Ltd., která drží práva pro distribuci eleteTM v Evropě byla založena Davidem Thomasem. Během mládí byl David národním šampionem ve sprintu a členem Britského juniorského atletického týmu, už tehdy proto získal podrobnou zkušenost s tím, co tělo potřebuje pro efektivní hydrataci. Sportovní kariéru pak vystřídal za obor geologie, který mu mimojiné dovolil podrobně porozumět komplexní geologii země obklopující a zásobující minerály Velké Solné jezero a jeho unikátní minerální vodu.
 
Ještě později se David stal chiropraktikem a nutričním poradcem. Tyto obory mu umožnily plně docenit kritickou roli elektrolytů a stopových prvků pro chod organismu a mozku, a také pro nezbytnost jejich doplňování při sportu a cvičení. Kombinace všech těchto zkušeností a vědomostí přivedla Davidovu pozornost k eleteTM a MRI (UK) Ltd. bylo na světě. David je oddaný tomu nabízet produkty s výborným původem, 100% přírodními složkami a hlavně takové, které budou vždy splňovat to, co tvrdí na obalu. eleteTM toto vše splňuje do puntíku a představuje opravdu výjimečný produkt pro každého, kdo sportuje, kdo má rád aktivní životní styl, i pro každého, kdo si je vědom důležitosti minerálů pro tělo.
 
elete_3
 
 
DÁVKOVÁNÍ:
 
Dávkujte 6 ml denně. Dávku 6 ml rozmíchejte ve 2 l vody, džusu nebo jiného studeného nápoje. Balení obsahuje 10 dávek.
 
Poměr ředění: 3 ml (cca větší polovina čajové lžíce) na 1 l tekutiny. Ředění lze dle příchuti individuálně upravit.
 
 
 
VÝŽIVOVÉ ÚDAJE:
 
Minerální látky
v 6 ml*
Hořčík
90 mg (24 %**)
Chloridy
780 mg (98 %**)
Draslík
260 mg (13 %**)
Zinek
4 mg (40 %**)
Sodík
250 mg
 
*6 ml - odpovídá jedné dávce
**% RHP - referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek
 
 
 
SLOŽENÍ:
 
Koncentrát minerálů z jezera Salt Lake (Utah), čištěná voda, rostlinná kyselina citrónová, chlorid draselný, sulfát zinečnatý.
 
 
 
UPOZORNĚNÍ:
 
Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku, pokud není doporučeno vašim lékařem. Nenahrazuje pestrou stravu. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí.
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JK Avatar autora | 15.2.2024
TOP! při užívání opravdu cítím účinek, což jsem u předchozích minerálových doplňků vůbec nepociťoval (ani jsem nečekal, že bych vyloženě nějak účinek měl cítit).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vyzkoušejte i vy ionizované formy (bioaktivní) formy minerálů, které pochází z vnitrozemského solného jezera Great Salt Lake (Utah). Bezkonkurenční kvalita, čistota a funkčnost s více než padesátiletou tradicí a dobrým jménem přímého výrobce. eleteTM vytváří v kombinaci s čistou vodou tzv. funkční iontový nápoj, který je nabitý všemi důležitými elektrolyty. Samozřejmostí je nulový obsah kalorií, produkt je bez cukru, bez umělých sladidel a dalších balastních složek.  

elete electrolyte