Cvičební guma aneb jak vybrat posilovací gumu

Posilovací gumy jsou dnes již naprosto běžnou součástí pro domácí cvičení, ale své využití mají i ve fitness centrech, na workout hřištích, ale také při rehabilitačním cvičení. Hlavní výhodou je snadné použití, skladnost, celá škála cvičení a různé stupně odporu. 

Věřte, že i ve vašem tréninku najde odporová guma své místo. 

posilovací gumy

 

Tipy cvičeních gum

- na rozcvičení - menší odpor, vhodnější spíše pro ženy

- na cvičení - větší odpor, vhodné pro více náročnější cvičení

- expandery

 

Jakou posilovací gumu vybrat? Podle účelu zvolte správný typ gumy:

1) Potřebujete gumu s lehčím odporem pro zahřátí před výkonem, poté volte například gumičku na cvičení Resistance Loop. Tyto gumičky jsou také vhodné pro rehabilitační cvičení například po zranění. Pokud využijete různé odpory, může být řešením Fitness Band Set.

2) Pokud hledáte gumu pro plnohodnotný trénink s dostatečnou zátěží, bude se hodit guma Cross Band, se kterou již zvládnete odcvičit celou řadu náročnějších cviků. Tyto gumy jsou také vhodné pro podporu při procvičování shybů.

3) Expandery jsou vhodné vhodné pro procvičení celého těla. Cvičení je zase trošku jiné než s gumami. Jsou také oblíbené u kulturistů pro napumpování před vstupem na pódium.

U cvičebních gum je hlavním rozhodujícím faktorem při výběru odpor. Většina gum se vyrábí s různou tuhostí. Odpor bývá uváděn v rozsahu kilogramů.

 

PROHLÉDNOUT CELOU NABÍDKU CVIČEBNÍCH GUM