BCAA 500 kapslí

Tip
Značka: MyoTec
695 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Přípravek k doplnění větvených aminokyselin (získaných fermentační technologií) do organismu. Obohaceno o vitamín B6.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Myotec BCAA - přípravek k doplnění větvených aminokyselin (získaných fermentační technologií) do organismu. Obohaceno o vitamín B6.

- BCAA špičkové kvality získané fermentací
- Obohacené o vitamín B6
- L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin ve vzájemném poměru 2:1:1
- Regenerace a budování svalové hmoty
- Perfektní pro funkční trénink, fitness, crossfit i klasický bodybulding, vytrvalostní sporty
 
Větvené aminokyseliny neboli BCAA jsou jedním z nejlépe prověřených doplňků určených pro podporu regenerace, oddálení únavy, budování svalové hmoty a také zvýšení sportovního výkonu. Při fyzické zátěži se větvené aminokyseliny vyskytující se ve svalech začínají relativně rychle spotřebovávat. Proto je vhodné je při výkonu nebo po něm doplňovat.
 
Vhodně zvolená suplementace kvalitních fermentovaných BCAA bez umělých sladidel může velmi významně podpořit tréninkové výsledky díky vytváření vhodného prostředí pro tvorbu nových bílkovin – podpoře proteinové syntézy neboli proteosyntézy.
 
Vlastnosti BCAA má také souvislost s produkcí tryptofanu a potažmo serotoninu v mozku během výkonu. Díky čemuž mají vliv i na nástup únavy a tedy i celkovou výdrž. Mohou rovněž fungovat jako dočasný zdroj energie – díky produkci tzv. ketolátek, z nichž je tělo dočasně schopno čerpat energii. BCAA lze tedy užívat také jako předtréninkový nebo intratréninkový doplněk.
 
myotec bcaa

 

 

Proč volit fermentovaná BCAA?
 
Užití fermentace je nákladnější než syntetická výroba, má však své neoddiskutovatelné výhody. Tou hlavní je garance nejvyšší čistoty. Při fermentaci větvené aminokyseliny vznikají přírodní cestou – díky řízeným enzymatickým pochodům, při nichž je vstupní surovinou např. třtinový cukr či maniok. Výsledné aminokyseliny pak mají tzv. L-formu (levotočivou), která je 100% čistá a pro tělo nejlépe využitelná.
 
Při syntetické výrobě naopak vznikají aminokyseliny v nežádoucí d-formě (pravotočivé), která je pro tělo nepřirozená a nadměrně jej zatěžuje, má rovněž menší efekt na tréninkové výsledky.
 
 
 
Proč volit BCAA v kapslové formě s volně uloženým práškem?
 
Velkou výhodou volných forem aminokyselin je jejich rychlá dostupnost pro tělo. Zatímco aminokyseliny obsažené v proteinu musí tělo nejprve z proteinu získat – pomocí enzymů rozložit peptidickou vazbu, což trvá zhruba 20-30 min, BCAA se vstřebávají doslova ve vteřinách. Proč je tedy lepit a lisovat do tablet, které tělu trvá zpracovat ještě déle než strávit zmíněnou bílkovinu?

 

 

DÁVKOVÁNÍ:

Užívejte 6 kapslí 30-40 minut před zahájením tréninku, dalších 6 kapslí bezprostředně po ukončení tréninku.

 

Počet dávek v balení:

83 x 6 kapslí

 

Optimální doba užívání:

- před tréninkem  

- po tréninku

 

NUTRIČNÍ HODNOTY:

  ve 100 g v 1 kapsli
Energetická hodnota 1540 kJ / 365 kcal 9,7 kJ / 2,3 kcal
Tuky 1,5 g < 0,1 g
  Z toho nasycené mastné kyseliny 1,5 g < 0,1 g
Sacharidy < 0,1 g < 0,1 g
  Z toho cukry < 0,1 g < 0,1 g
Vláknina 18,3 g < 0,1 g
Bílkoviny 78,7 g 0,5 g
Sůl 0,001 g < 0,001 g
     
L-Leucin 39,351 mg 250 mg
L-Valin 19,676 mg 125 mg
L-Isoleucin 19,676 mg 125 mg
Vitamin B6 39,4 mg 0,25 mg

 

 

SLOŽENÍ:

L-Leucin (zdroj fermentace), L-Valin (zdroj fermentace), L-Isoleucin (zdroj fermentace), stearát hořečnatý, oxid křemičitý (protispékavé látky), pyridoxin-hydrochlorid (vitamin B6), obal kapsle: želatina.

 

UPOZORNĚNÍ:

Doplněk stravy. Není určeno pro děti, mladistvé, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Uchovávejte mimo dosah dětí.Skladujte v chladnu a suchu.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MS Avatar autora | 27.10.2017
složení top, cenově se vyplatí oproti Reflexu, který jsem používal dřív, jinak je to v podstatě totožný produkt
Nevyplňujte toto pole:
KH Avatar autora 17.11.2021 18:30
Dobrý den, je možné srovnání s BCAA od Reflex Nutrition - také balení 500 kapslí. Děkuji
Odpovědět
F Avatar autora 17.11.2021 18:31
Dobrý den, oba produkty jsou prakticky totožné - jak obsahem, tak kvalitou. Zde konkrétně je opravdu jedno, který z nich zvolíte.
JV Avatar autora 2.7.2019 22:19
Dobrý den, je možné dávat tyto aminokyseliny synovi, který má 16 let - hokejista, náročné tréninky téměř denně?
Odpovědět
F Avatar autora 2.7.2019 22:19
Dobrý den, v tomto věku nevidím s užíváním BCAA žádný problém. Je to celkem běžné.
MK Avatar autora 23.4.2019 21:54
Dobrý den, jsou tyto bcaa vhodné při cyklistice pro podporu regenerace? Vím, že BCAA obecně ano, ale nevím, jestli je v jednotlivých výrobcích nějaký zásadní rozdíl.
Odpovědět
F Avatar autora 23.4.2019 21:58
Dobrý den, ano, hodí se i pro cyklistiku. Na vysvětlenou - BCAA jsou tři větvené aminokyseliny, na první pohled v nich rozdíl není. Důležitý je ale poměr jednotlivých BCAA (doporučuji 2:1:1 ve prospěch l-leucinu) a metoda výroby (měla by být fermentace). Obě kriteria tento produkt splňuje, takže pokud hledáte BCAA v kapslích, nic lepšího, než právě tyto BCAA, se vymyslet nedá.
PG Avatar autora 27.1.2019 18:29
Dobrý den, mám v plánu zakoupit tyto BCAA a užívat během diety. Neobsahují nějaký cukr?
Odpovědět
F Avatar autora 27.1.2019 18:30
Dobrý den, tyto BCAA jsou zcela bez cukru, takže Vaši dietu nijak nenaruší.

myotec sportovní výživa

Ambiciózní projekt značky MyoTec vznikl na základě přímé spolupráce jednoho z největších německých smluvních výrobců sportovní a doplňkové výživy, se spřízněnou distribuční společností v České republice. Hlavní filozofií značky je požadavek na vzorový příklad nejvyšší možné preciznosti, kvality a poctivosti. Produkty jsou vytvořeny od A po Z „pod jednou střechou“, jako „vlastní dítě“ jednoho z největších světových smluvních producentů, který je také exkluzivním autorem těchto precizních receptur. Moderní výrobní prostory továrny nabízí k dispozici více než 1000 druhů kvalitních surovin, na vývoji a výrobě produktů, se podílí více než 200 kvalifikovaných zaměstnanců a odborníků. Společnost je již od roku 1998 certifikována systémem DIN ISO 9001:2000 a certifikována dle HACCP. Adresa: ForActiv.cz, s.r.o., Plotní 75, 602 00, Brno.